Hronika

Ispalio najmanje 7 HITACA U BRATA: Određen pritvor Elvisu Selimoviću

Kantonalni sud u Tuzli, po sudiji za prethodni postupak, u krivičnom predmetu protiv osumnjičenog Elvisa Selimovića, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo Ubistvo člana porodice, donio je rješenje kojim je osumnjičenom određen pritvor u trajanju od mjesec dana.

Ubistvo, Tuzla, Elvis Selimović, Eldin Selimović
FOTO: AVAZ TV/YOUTUBE/SCREENSHOT

Selimović je osumnjičen da je u večernjim satima dana 2. maja 2026. godine, u porodičnoj kući u tuzlanskom naselju Miladije, iz automatske puške ispalio najmanje sedam hitaca u brata Eldina Selimovića, te mu nanio više prostrelnih povreda u predjelu grudnog koša, stomaka, ruku i nogu, usljed kojih je nastupila smrt oštećenog na licu mjesta.

Eldin Selimović
FOTO: ELDIN SELIMOVIC/FACEBOOK/SCREENSHOT

Pročitajte još

Sud je na temelju dokaza prikupljenih u toku istrage koju vodi Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona, donio odluku da je prijedlog za određivanje pritvora prema osumnjičenom osnovan iz razloga postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogao ponoviti krivično djelo, zbog čega mu je i određen pritvor, piše Avaz.