Ovaj heroj je utrčao u vatru da bi spasio život svojoj petogodišnjoj kćerki M. L, koja se nalazila u kupatilu u trenutku kada je požar velikom brzinom zahvatio kuću u kojoj su živjeli kao podstanari. Markova supruga Miljana (22) odmah je reagovala i iznijela dvije mlađe kćerke kroz prozor blizu ulice, a zatim je Marko iznio stariju djevojčicu.
Dok su Marko i kćerka prolazili kroz vatru, oboje su zadobili teške opekotine po tijelu i udahnuli previše dima. Odmah su prevezeni u bolnicu gdje je, nažalost, Marko preminuo od povreda, a stanje M. L. (5) i dalje je kritično.
Podsjećamo, požar je izbio nešto prije 20 časova, a Željko Grujić je potvrdio da je policija oko 19.50 časova dobila prijavu da gori kuća u Ulici Olge Petrov u Pančevu.
On je precizirao da je nakon gašenja požara izvršen uviđaj po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva kako bi se utvrdio uzrok požara. Utvrđeno je da je do požara najvjerovatnije došlo zbog preopterećenja električnih instalacija u objektu, zagrevanja kablova i paljenja tavanice objekta koja je od trske i drugih lako zapaljivih materijala – rekao je Željko Grujić.
Porodici je potrebna pomoć
Porodica iz Pančeva je preko noći ostala bez člana porodice, ali i svega što posjeduje, kao i krova nad glavom, pa se sada apeluje za pomoć.
Uprkos brzoj intervenciji vatrogasaca, požar je uništio sve što je porodica posjedovala u trenu. Suočeni sa velikim gubitkom, sada im je potrebna pomoć da prebrode ovaj izuzetno težak period, prenosi Telegraf.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.