Muškarac je i dalje u kritičnom stanju i nalazi se u bolnici, dok je povrede o obračunu zadobio i slučajni prolaznik. Navodno prolaznik je zadobio ogrebotinu i to od zalutalog metka.
Crnogorski mediji, pozivajući se na nezvanična saznanja iz više izvora, izvijestili su juče da je u pucnjavi u Barseloni ranjen Krsto Vujić, navodni pripadnik škaljarskog klana.
Kako piše “La Vanguardia”, svedoci su naveli da su vidjeli najmanje dva naoružana čovjeka od kojih su neki, kako kažu, imali pokrivena lica kada su prilazili stolu gdje je žrtva sjedila. Žrtva je ostavljena da leži na podu sa višestrukim prostrelnim ranama, a imao je i ranu na vratu.
Stanari zgrade koja se nalazi iznad objekta u kojem je došlo do pucnjave, kada su čuli pucnje, odmah su pogledali sa svojih balkona i prozora i videli su muškarca kako leži u lokvi krvi. Neki su pozvali policiju i Hitnu pomoć, dok su drugi, poput žene koja je znala da ukaže prvu pomoć, odmah priskočili da pomognu žrtvi. Navodno, uspjeli su da zastave krvarenje iz vrata žrtve.
Patrole policije i Hitne pomoći su ubrzo stigli na lice mesta. Lekari su žrtvu prevezli u bolnicu gde se i dalje nalazi u kritičnom stanju i na intenzivnoj nezi.
Forenzičari i inspektori su obavili uviđaj na licu mjesta. Pored stola za kojim su sedeli žrtva i njegova porodica, stajali su sendviči i sok. Na podu, pored ljetnjih papuča i naočara za sunce, forenzičari su pokupili čaure, dokaze i tragove.
Inspektori su uzeli izjave od svjedoka, uključujući i suprugu žrtve, zaposlene u restoranu, stanare zgrade i slučajne prolaznike. Stanovnik zgrade je ispričao kako je čuo zvuk pet pucnja i da je u početku pomislio da su to petarde. Međutim, kada je pogledao sa balkona vidio je žrtvu kako leži u lokvi krvi.
Napadači pobjegli u suprotnim pravcima?
Taj ugao ulica je, kako piše “La Vanguardia”, uobičajna ruta do plaže. Posebno je prometan zbog širokih trotoara i prisustva kafića. Shodno tome, istražitelji su mogli da ispitaju brojne svjedoke. Neki su naveli da su dva naoružana čovjeka pobjegla u suprotnim pravcima i da je jedan navodno nešto bacio. Istražitelji su koristili detektor metala da pretraže područje oko parka u blizini i to u potrazi za vatrenim oružjem.
Podsetimo, kako je izvijestio “ElCaso”, trojica napadača su žrtvi najpre pokušala da prerežu vrat, a zatim su ispalili pet hitaca i pobjegla sa lica mjesta, prenosi Blic.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.