Hronika

OBRT U SLUČAJU UBISTVA TRUDNICE (25) Suprug (26) izrešetao suprugu u spavaćoj sobi, pa PUCAO U SEBE

Osnovno tužilaštvo u Đakovici saopštilo je detalje u vezi sa ubistvom koje se dogodilo u Mališevu. Prema navodima tužilaštva, za ubistvo trudnice (25) osumnjičen je njen suprug, koji je takođe zadobio teške povrede iz vatrenog oružja i nalazi se u teškom i kritičnom stanju.

kosovo policija
FOTO: RINGIER

Tužilaštvo sumnja da je muškarac (26) ubio trudnu suprugu, a potom pucao u sebe.

– Državni tužilac izašao je na mjesto događaja, a po nalogu tužioca tijelo žrtve prebačeno je u Institut za sudsku medicinu (IML) u Prištini radi obdukcije. Državni tužilac pokrenuo je slučaj zbog krivičnih djela “teško ubistvo” i “neovlašćeno držanje, kontrola ili posjedovanje oružja”. Državni tužilac, u koordinaciji sa Policijom tzv. Kosova, preduzima sve neophodne radnje sa ciljem potpunog rasvjetljavanja okolnosti ovog slučaja i obezbjeđivanja relevantnih dokaza – saopštilo je tužilaštvo.

Slučaj je za Lajmi.net danas potvrdila i Policija tzv. Kosova, odnosno portparolka policije u Đakovici Vlera Krasnići.

Ona je navela da su juče oko 23.20 časova dobili informaciju o pucnjavi i ranjavanju.

FOTO: DRUŠTVENE MREŽE
FOTO: DRUŠTVENE MREŽE

Ubio trudnu ženu?!

Ljekari Univerzitetskog kliničkog centra u Prištini bore se za život dvadesetšestogodišnjeg muškarca koji je u nedjelju uveče teško ranjen u selu Kervasari, u opštini Mališevo.

Njegova dvadesetpetogodišnja supruga, koja je prema nezvaničnim informacijama bila u drugom stanju, podlegla je povredama ubrzo po prijemu u bolnicu.

Iz Urgentnog centra saopšteno je da je mladić primljen u izuzetno teškom stanju sa opasnim povredama nanesenim vatrenim oružjem i da je pod neprekidnim nadzorom ljekarskog tima, dok je žena dovezena bez znakova života.

Policija našla oružje

Policija je težak zločin zabilježila oko 23.20 časova, kada su patrole po prijavi izašle na teren i u spavaćoj sobi porodične kuće zatekle ranjeni bračni par.

Na licu mjesta pronađeno je i zaplijenjeno vatreno oružje kojim je, kako se sumnja, izvršen napad, prenosi Blic.

Izrešetana sa mužem u spavaćoj sobi, ljekari se bore za život mladiću (26).