Pripadnici MUP-a Unsko-sanskog kantona dobili su na uvid sve Fejsbuk profile koje koristi osumnjičeni, kao i poruke koje je razmjenjivao sa izmišljenom 13-godišnjakinjom.
Manijak nije ni posumnjao da je profil lažan te da se iza njega kriju lovci na pedofile.
Tako joj je upućivao komplimente, slao svoje fotografije, da bi u jednom trenutku od djevojčice tražio da se slika gola pišući joj da mu uopće ne smeta što ima samo 13 godina i da tek treba da krene u osmi razred.
Iako mu je pisala da je uplašena, to mu nije ništa značilo, što se dalo zaključiti iz poruka. Bio je sve napadniji, obećavajući 13-godišnjakinji da njene gole fotografije niko neće vidjeti.
Potom ju je zvao na mobilni telefon, ali djevojčica se nije javljala navodeći u poruci da ne može razgovarati. On joj je na kraju razgovora poručio da ne moraju razgovarati, već samo, kako je naveo, želi da je vidi, piše Avaz.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.