Prema njenim riječima, policija je odmah reagovala i podigla stepen bezbjednosnih provjera na najviši nivo.
– Ostvaruje se saradnja i sa drugim policijskim agencijama s ciljem zaštite građana, učenika i očuvanja bezbjednosti – rekla je Ekinovićeva.
Ona je navela da su policijski timovi na terenu, provjeravaju primljene dojave i vrše bezbjednosne preglede objekata na koje se prijetnje odnose.
– Nastavljaju se radnje na otkrivanju identiteta lica koje je uputilo prijetnje – rekla je Ekinovićeva.
Ona nije mogla da precizira na koje škole i institucije na području Zenice se odnose prijetnje.
Nakon prijetnji upućenih školama, Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona naložilo privremeni prekid redovnog vaspitno-obrazovnog procesa, te organizaciju nastave na daljinu.
Podsjećamo, jutros je stigla nova dojava o postavljenim bombama u školama na području Zenice, o tome detaljnije možete čitati u našoj odvojenoj vijesti.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.