Hronika

Potvrđena optužnica protiv muškarca iz Dervente: Nevjenčanoj supruzi i njenoj sestri PRIJETIO DA ĆE IH POLOMITI

Osnovni sud u Derventi potvrdio je optužnicu protiv E.O. kojeg terete da je prijetio da će polomiti nevjenčanu suprugu i svastiku.

POLICIJA REPUBLIKE SRPSKE
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Kako je potvrđeno Nezavisnim novinama, optužnicu protiv njega podiglo je Okružno javno tužilaštvo u Doboju, nakon sprovedene istrage, a tereti ga za nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici.

Optuženom je na prijedlog tužilaštva produžen pritvor koji može trajati najviše jednu godinu nakon potvrđivanja optužnice, uz redovnu sudsku kontrolu opravdanosti ove mjere, piše BL portal.

Lupanje inventara

E.O. je optužen da je duži period drskim i bezobzirnim ponašanjem ugrožavao spokojstvo svoje nevjenčane supruge.

– Upućivao joj je razne prijetnje, ispoljavajući nasilje u vidu lupanja invertara po kući – navedeno je u optužnici.

Incident na kupalištu

Terete ga i za incident na kupalištu na rijeci Ukrina u Derventi, od 31. maja 2026. godine.

Nakon kraće rasprave, kako je navedeno, iz ruke joj je istrgao i polupao mobilni telefon, a potom ju je protiv njene volje nasilno uvukao u svoje vozilo i odvezao, vrijeđajući je tokom vožnje.

Pročitajte još

Poziv oko ponoći

– Oko ponoći, 1. juna 2026. godine, putem telefonskih poziva je njoj i članovima njene porodice upućivao ozbiljne prijetnje da će ih pobiti, te joj Viberom slao glasovne poruke u kojima joj psuje mrtvog oca, mrtvog brata, prijeteći da će nju i njenu sestru polomiti – naglašeno je u optužnici.

Potom je, kako ga terete, oštetio i polupao kućni inventar u kući u Derventi, odnosno njihovu zajedničku imovinu, nakon čega je nevjenčanoj supruzi slao video zapise polupanog inventara.