U pratnji policije, Ljubisav je otišao na mjesto zločina i pokazao lokaciju na kojoj je sakrio tijelo komšije s kojim je bio u sukobu, a kojeg je prethodno usmrtio iz vatrenog oružja.
Tijelo je sakrio u mjestu Radenkovac.
Sukob eskalirao poslije 40 godina
Kako prenose mediji, njih dvojica nisu pričali čak 40 godina, a u sukobu su bili navodno zbog toga što je Jovan u mladosti imao emotivno interesovanje prema Ljubisavovoj sestri što se ovome nije svidjelo.
Na kraju se sukob završio ubistvom.
Kako navodi njihov komšija Z.S. u ovom djelu živi samo 14 ljudi pa su ova dvojica često nalijetala jedan na drugog.
– Došla je žandarmerija, digli su dron i našli su pušku. Mene su pozvali da traktorom izvučem Jovanovo tijelo, nisam video u kakvom je stanju, bilo je zamotano. Prebacio sam ga do pogrebnog vozila – nastavlja Z.S.
Kaže da je ubijeni čovjek imao sina i unuke dok ubica nije imao nikoga osim sestre.
– Ona je otišla u Beograd i nismo vidjeli da ga je posjećivala. Ljubisav je živio sam u užasnim uslovima. I on kao i Jovan bavili su se poljoprivredom. I tog dana su se našli na njivi, Jovan je došao da obiđe usjeve, Ljubisav se zatekao u blizini i ubio ga puškom za koju nije imao dozvolu – zaključuje ovaj čovjek.
Osumnjičeni za ubistvo Ljubisav će biti saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Nišu.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.