Kako je saopšteno, pod nadzorom dežurnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini, policijski službenici Uprave kriminalističke policije MUP RS, u saradnji sa pripadnicima PU Bijeljina, izvršili su u utorak pretres jedne lokacije na području Bijeljine i tom prilikom su pronašli i izuzeli veću količinu biljne materije.
-Radi se o objektu koji je izdat na korištenje trećoj osobi, navodno radi uzgoja industrijske konoplje, za što se trenutno vrše provjere i prikuplja relevantna dokumentacija -saopšteno je iz Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini.
Dežurni tužilac je naložio preduzimanje daljih mjera i radnji u cilju utvrđivanja svih činjenica i navoda u skladu sa Zakonom o krivičnom postupku Republike Srpske.
-Okružnom javnom tužilaštvu u Bijeljini nije dostavljen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu, niti neka osoba trenutno ima status osumnjičenog – naglašavaju iz tužilaštva.
Dodaju da će nakon prikupljanja dokaza i utvrđivanja relevantnih činjenica, javnost obavijestiti u pogledu tužilačke odluke, te da li u konkretnom slučaju ima elemenata krivičnog djela.
Industrijska konoplja?
Podsjećamo, iz MUP RS juče je saopšteno da je za vrijeme pretresa lokacije u mjestu Brodac kod Bijeljine policijskim službenicima pristupio S.L. iz Bijeljine, koji je izjavio da se radi o industrijskoj konoplji koju je on uzgajao na navedenoj lokaciji, te je predočio rješenje kojim mu se odobrava uzgoj indijske konoplje iz aprila 2022. godine.
Imajući u vidu navedene okolnosti, policijski službenici su o svemu obavijestili Okružno javno tužilaštvo Bijeljina pod čijim nadzorom su se izvodile operativne mjere i radnje, te je naloženo preduzimanje daljih mjera i radnji u cilju utvrđivanja svih činjenica.
– S.L. je izjavio da su pronađene radne mašine i drvni sortimenti nađeni na navedenoj lokaciji bez pripadajuće dokumentacije takođe njegovo vlasništvo, te da navedenu lokaciju koristi duži niz godina, jer stvarni vlasnik iste nikada nije ušao u njen posjed – dodali su iz MUP RS.
Imajući u vidu navedene predmete koji su pronađeni na lokaciji, policijski sužbenici su o događaju obavijestili i šumarsku inspekciju koja je izašla na lice mjesta.
Kako je pisao portal Gerila, policija je u pretresu pronašla 138 kilograma biljne materije koja asocira na opojnu drogu.
Konoplja je, prema pisanju pomenutog portala, pronađena na parceli koja je u vlasništvu firme „PF green energy power”, a jedan od vlasnika ove firme je i Mišo Partalo, dugogodišnji šef obezbjeđenja bivšeg predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.