Hronika

Žena (79) pobjegla iz kuće strave: Novi detalji STRAVIČNOG UBISTVA u Kraljevu, samostrelom nanišanio suprugu, pa krenuo na majku

Mirno prigradsko naselje Jarčujak u Kraljevu jutros je postalo poprište nezapamćenog krvavog pira koji podsjeća na najmračnije filmske scenarije.

Žena (79) pobjegla iz kuće strave: Novi detalji STRAVIČNOG UBISTVA u Kraljevu, samostrelom nanišanio suprugu, pa krenuo na majku
FOTO: NENAD MIHAJLOVI/RINGIER

U porodičnoj kući, pod još uvijek nerazjašnjenim i jezivim okolnostima, muškarac (56) je oružjem koje se rijetko viđa u crnim hronikama samostrelom  krenuo u pohod na sopstvenu porodicu.

Tišinu jutra prekinuli su krici i jauci. Kako se sumnja, pedesetšestogodišnjak je prvo nanišanio svoju suprugu (50). Nesrećna žena nije imala šanse, podlegla je stravičnim povredama na licu mjesta, ostajući u lokvi krvi u domu koji je trebalo da bude njeno utočište.

Nakon što je usmrtio ženu s kojom je dijelio život, pomahnitali napadač se tu nije zaustavio. Okrenuo se ka svojoj majci (79).

Teško povrijeđena starica je, uprkos godinama i traumi, uspjela da prikupi posljednje atome snage i pobjegne iz kuće strave.

Ona je hitno transportovana u Opštu bolnicu „Studenica“, gdje se ljekari bore za njeno stanje, dok je cijela bolnica u šoku zbog surovosti napada.

Pročitajte još

Samoubistvo nakon masakra

Kada je shvatio šta je učinio, ili u namjeri da dovrši svoj mračni plan, muškarac je presudio sebi. Policijske patrole i ekipe Hitne pomoći, koje su ubrzo blokirale cijeli kvart, zatekle su scenu od koje su i najiskusniji operativci zanijemili.

– Ovo je nezapamćeno. Da neko potegne samostrel na rođenu ženu i majku… Jarčujak je zanijemio, ne smijemo da izađemo na ulice od šoka – kaže jedan od vidno potresenih komšija, prenosi Telegraf.