Sada su njegove komšije razvezale jezik i ističu da ne znaju čime se on bavio u Njemačkoj.
– Po selu pričaju svašta, čak i u samoj familiji. Niko sa sigurnošću ne zna čime se bavio u inostranstvu, ali sam siguran da nikad nije iskorišćavao djecu i maloljetnike. Znam i to da Srbiju i naše ljude sigurno nije oštetio. Oni su ovdje samo ulagali – govorio je komšija.
– Mecka nije sam u tome. Prvi je pao njegov prijatelj. Sve je kako pričaju, krenulo od jednog čovjeka iz Neupara. Pratili su ih šest godina. Čitava priča, navodno vuče korijene iz Crne Gore. Mecka i njegovi ljudi iz više zemalja, radili su poslove s jakim likovima, jačim od njega, u vezi s investicijama i malverzacijama. On je odmalena vrijedan – govorio je mještanin.
Uhapšeno više osoba
Rosenhajmska carina, zajedno sa policijom iz Minhena, sprovela je masovnu akciju na teritoriji nekoliko njemačkih pokrajina, a više osoba uhapšeno je zbog sumnje da su oštetili državu za milione evra i organizovali mrežu firmi za nelegalno zapošljavanje.
Kako prenose mediji, među uhapšenima je i najbogatiji gastarbajter Gazda Mecka.
Preko 850 službenika carine, policije i poreske uprave učestvovalo je u upadima na više od 90 objekata u Bavarskoj, Baden-Virtembergu, Berlinu, Sjevernoj Rajni-Vestfaliji i Donjoj Saksoniji. Akcija je izvedena u srijedu 12. i četvrtak 13. novembra, a detalje je saopštilo Tužilaštvo Minhena I, prenosi Rosenhaim24.de.
Meta istrage je 18 osumnjičenih, kojima se na teret stavlja trgovina ljudima, prinudni rad, prikrivanje i zadržavanje zarada, poreska utaja i eksploatacija radne snage. Uhapšena su trojica muškaraca sa srpskim i italijanskim državljanstvom, kao i žena rumunskog porijekla, dok je još jedan osumnjičeni uhapšen u Rumuniji, prenosi Republika.
Tokom pretresa zaplijenjena je imovina vrijedna oko 6,7 miliona evra, uključujući 30.000 evra u gotovini, luksuzne satove, nakit i veliku količinu dokumentacije i elektronskih dokaza.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.