Hronika

ORGANIZOVANA AKCIJA Uhapšen mladić (38) iz Ugljevika

U nastavku zajedničke operativne akcije Uprave policije MUP  Kantona Sarajevo i Agencije za istrage i zaštitu (SIPA), a koja se realizuje pod nadzorom Tužilaštva BiH uhapšen je N. J. (1987) iz Ugljevika.

sipa
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Osumnjičenog 38-godišnjaka, uhapsili su pripadnici SIPA, nakon čega je predat policijskim službenicima Uprave policije MUP KS gdje je izvršena kriminalistička obrada.

N. J. se dovodi u vezu s počinjenjem krivičnih djela “Organizovani kriminal” i “Ometanje rada pravosuđa” propisana Krivičnim zakonom BiH, te krivičnih djela “Teška krivična djela protiv opšte bezbjednosti ljudi i imovine” i “Izazivanje opšte opasnosti”, propisana Krivičnim zakonom FBiH.

Pročitajte još

Podsjećamo, prethodno su u okviru iste istrage, a zbog postojanja osnova sumnje da su počinili navedena krivična djela na štetu M. C. iz Sarajeva u junu 2025. godine, uhapšeni E. K. (1990) iz Sarajeva i R. D. (1990) iz Bijeljine.

U ovoj istrazi ostvarena je saradnja s Europolom te nadležnim tijelima Republike Austrije, Švicarske, Republike Hrvatske, Republike Srbije, Crne Gore, kao i s Graničnom policijom BiH i Ministarstvom unutrašnjih poslova RS i Kantonalnim tužilaštvom Kantona Sarajevo.