Hronika

(VIDEO, FOTO) Detalji brutalnog zločina u Kumodražu: Napadač pucao u saradnika Luke Bojovića, njegov prijatelj za dlaku IZBJEGAO SMRT

Darko Vesković Prika je ubijen, dok je njegov prijatelj Vuk M. teško ranjen u pucnjavi koja se juče u 15.40 časova dogodila u kafiću u Kumodražu.

(VIDEO, FOTO) Detalji brutalnog zločina u Kumodražu: Napadač pucao u saradnika Luke Bojovića, njegov prijatelj za dlaku IZBJEGAO SMRT
FOTO: NADZORNE KAMERE / SCREENSHOT

Kako je „Blic“ pisao, napadač je ušao u kafić, pozdravio se s Veskovićem, a onda iz torbice izvukao pištolj i pucao mu u leđa, nakon čega je pobjegao.

To je potvrdio i snimak sa kamere za video-nadzor koji je „Blic“ objavio.

Kako se vidi na snimku, koji traje 21 sekundu, napadač u crnoj majici i sa žutim kačketom ulazi u lokal, zatim se pozdravlja s Veskovićem, a potom zajedno kreću do mjesta na kojem je Vesković sjedio s jednim muškarcem, kasnije će se ispostaviti Vukom M.

U trenutku kada je Vesković napadaču okrenuo leđa, on je iz torbice izvukao pištolj i pucao mu u leđa, a zatim pobjegao. Vesković je pao pored stolica i preminuo na mjestu, dok je ranjeni Vuk M. ostao da čuči ispod stola u kafiću.

Vuk M. je preživio pucnjavu, ali je s teškim povredama prevezen na Vojnomedicinsku akademiju.

Policija je po dolasku na mjesto zločina zatekla nekoliko rupa od metaka na staklu kafića.

Inače, prema operativnim saznanjima, ubijeni Darko Vesković započeo je svoju kriminalnu karijeru krijumčarenjem heroina iz Turske u Srbiju. Preko BiH heroin je krijumčario u zemlje zapadne Evrope, a u tome je sarađivao upravo sa Bojovićem i Koraćem. Kasnije sa njima počinje da krijumčari i kokain iz Južne Amerike – naveo je ranije izvor „Blica“.

Vesković je, prema istim tim operativnim podacima, novac zarađen od droge „prao“ izgradnjom stanova u Beogradu. Kao glavni saradnik pominje se Ivan Ćirić Ćira, koji je bio blizak voždovačkom klanu. Ćirić je ubijen 20. oktobra 2017. sa prijateljem Ivanom Milićem (31) u pucnjavi na Trošarini.

Operativna saznanja ukazuju da je Vesković bio blizak i škaljarskom klanu i da je njegov zadatak bila organizacija egzekucija.

Osuđen na 15 godina zatvora

Podsjetimo, Darko Vesković osuđen je pred Višim sudom u Beogradu na 15 godina zatvora, zbog ubistva Blaža Đurovića 10. marta 2018. na Dušanovcu, kao i za nedozvoljeno nošenje oružja. Vesković je, podsjetimo, bio optužen da je sa nepoznatom osobom na Đurovića ispalio ukupno 29 hitaca iz automatskog oružja.

Blažo Đurović ubijen je ispred kuće rođenog brata, u Ulici vojvode Skopljanca, nakon što je dovezao njega i djecu na Dušanovac. Na njega je, prema informacijama iz istrage, pucano iz automobila u pokretu.

Obojica optuženih, inače, poslije više od šest godina provedenih u pritvoru, od proljeća su na suđenja dolazila sa slobode, pošto im je sud odredio blažu mjeru, kućni pritvor sa nanogicom. Sud je danas Đuroviću produžio mjeru kućnog pritvora.

FOTO: MILAN ILIĆ / RINGIER
FOTO: MILAN ILIĆ / RINGIER

U sukobu sa „kavčanima“: Dug spisak mogućih žrtava

Sumnja se da je Darko Vesković bio uključen u nekoliko sukoba sa suparničkim kavačkim klanom. Koje likvidacije u Srbiji, ali i u Crnoj Gori nose njegov potpis, predmet je istrage i vještačenja materijalnih tragova nađenih na mjestima zločina.

Kako se pisalo, osumnjičeni Vesković bio je blizak Luki Bojoviću i Filipu Koraću, kao i škaljarskom klanu, a njegov zadatak bila je organizacija egzekucija. Prema operativnim saznanjima, godinama je koristio lažni pasoš Bosne i Hercegovine.

Pročitajte još

Hapšenja u Srbiji

Vesković je uhapšen 18. decembra 2016. kada je kod njega pronađen lažni pasoš BiH, a zatim i 13. oktobra 2017. zajedno sa bratom na graničnom prelazu Horgoš, takođe zbog falsifikovanog pasoša. Poslije oba hapšenja ubrzo je pušten.

Istom presudom, Nemanja Ivanov, kojem se sudilo za nedozvoljeno nošenje oružja, oslobođen je optužbi.

Blažo Đurović ubijen je ispred kuće rođenog brata, u Ulici vojvode Skopljanca, nakon što je dovezao njega i djecu na Dušanovac. Na njega je, prema informacijama iz istrage, pucano iz automobila u pokretu.

Apelacioni sud u Beogradu 17. aprila ukinuo je dio presude kojom je Darko Vesković bio osuđen na kaznu zatvora od 15 godina zbog ubistva Blaža Đurovića 10. marta 2018. godine na Dušanovcu i naložio prvostepenom sudu da ponovi suđenje.

Sa druge strane, Apelacioni sud je potvrdio dio presude kojom je Nemanja Ivanov, zbog nedostatka dokaza, oslobođen od optužbe da je izvršio krivično djelo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

Napadač ubio Veskovića, zamalo i njemu presudio.