Politika

"Imamo 48 koji hoće, ne trebaju nam oni koji neće" Stevandić otkrio kakav će biti rezultat glasanja u Narodnoj Skupštini RS

Većina je bolja što je veća, ali sabornost je i 42 i 83, rekao je predsjednik Narodne skupštine RS, Nenad Stevandić, aludirajući na broj poslanika i na glasanje o zaključcima, koje tek predstoje.

Nenad Stevandić za govornicom u Narodnoj skupštini RS
FOTO: SRNA

Zaključci se odnose na “informaciju o urušavanju pravnog sistema u BiH kršenjem Dejtonskog mirovnog sporazuma”.

Jedan od predloženih zaključaka je, podsjećamo, da Milorad Dodik ne treba da ide na suđenje u Sud BiH.

Pročitajte još

Nije Milorad Dodik jedini kojeg Sud BiH maltretirao, iako je bolestan. I nema Bošnjaka u Sarajevu, koji će u histeriji koja tamo vlada, osloboditi nekog, ko se bori za Republiku Srpsku i suprotstavlja se Kristijanu Šmitu – rekao je Stevandić, koji se Skupštini obratio kao predsjednik Ujedinjene Srpske.

On tvrdi da je organizovanje procesa protiv Dodika, napad na 9. januar, a to je jedna “velika priča”.

– S Božjom pomoći, glasaćemo, a svako se upisuje kod onog gore. Imamo 48 koji hoće, ne moramo imati one koji neće. Ko hoće, nađe načina, ko neće nađe izgovor – rekao je Stevandić.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu