Zamjenik ministra spoljnih poslova Kazem Garibabadi izjavio je da će, ukoliko SAD žele da intervenišu kako bi podržale Izrael, “Teheran naučiti agresore lekciji”.
Njegove riječi prenijele su državne medijske kuće.
Garibabadi je dodao da Iran savjetuje SAD da se ne umiješaju i istakao da Iran nikada nije imao namjeru da proširi sukob.
Takođe je rekao da su “sve moguće opcije su na stolu”.
Teheran je u više navrata uputio prijeteće poruke povodom mogućeg američkog učešća u sukobima.
Podsjetimo, prema pisanju medija, predsjednik SAD Donald Tramp je rekao zvaničnicima odbrane da bi imalo smisla da SAD izvedu napade na Iran, ali samo ako bi takozvana “bunker buster” bomba garantovano uništila ključni objekat za obogaćivanje uranijuma u Fordou.
Kako piše Guardian, Trampu je rečeno da bi bacanje GBU-57 bombi, koje teže 13,6 tona, efikasno eliminisalo Fordo, ali on, kako navode izvori, i dalje nije u potpunosti uveren, te za sada nije odobrio napade, jer takođe čeka da vidi da li bi prijetnja američkim uključivanjem mogla da natjera Iran na pregovore.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu