Banjaluka

Ivan Begić poslao poruku policiji: "Ako MUP NE PRIVEDE ANTONIĆA, sam ću da zaštitim svoj život"

Ivan Begić, mladi odbornik PDP u Skupštini Banjaluke, kojeg je poslanik SNSD Momčilo Antonić javno nazvao ustašom i potomkom koljača, tvrdi da ga policija nije zaštitla, na način kako to propisuju zakoni.

Ivan Begić poslao poruku  policiji: "Ako MUP NE PRIVEDE ANTONIĆA, sam ću da zaštitim svoj život"
FOTO: FOTO: ALEKSANDAR GOLIĆ/RAS SRBIJA

Policija u Lazarevu u Banjaluci, koja je mjesno nadležna za ovaj slučaj, nije htjela da zaprimi moju prijavu protiv Antonića – rekao je Begić za Srpskainfo.

Begić je najavio da će danas otići u Policijsku stanicu u Lazarevu, da preda prijavu, te javno pozvao MUP da uhapsi Antonića, koji je, kako navodi, počinio krivično djelo.

– Javno pozivam MUP RS da preduzme mjere i radnje i u skladu sa Krivičnim zakonom Republike Srpske slobode liši Momčila Antonića zbog krivičnog djela iz člana 359. Krivičnog zakonika Republike Srpske, “javno izazivanje i podsticanje nasilja i mržnje. Ukoliko to ne urade MUP i Tužilaštvo, biću primoran upotrijebiti sve pravne mehanizme, koji su mi na raspolaganju kako bih zaštitio svoj život, ali i poštovanje Ustava Republike Srpske, zakona i međunarodnog prava – poručio je Begić.

Kojim će to mehanizmima braniti svoj život i Ustav Srpske, za sada, nije precizirao.

Pročitajte još

Podsjećamo, Momčilo Antonić je objavom na svom Fejsbuk profilu najgrublje izvrijeđao Begića, nazvavši ga “Draškovim kmetom i irvasom”, ali i “ustašom”, te “potomkom koljača koji su ubijali djecu u Šargovcu, Drakuliću i Motikama”.

Ovo objava izazvala je pravu buru na političkoj i javnoj sceni, ali se SNSD još nije oglasio.

Begić je Antoniću, takođe preko društvenih mreže odgovorio da je njegov otac u ratu branio Republiku Srpsku, dok je Antonićev, kako se izrazio “švercovao banane”, te da su njegovog djeda u Drgom svjetskom ratu ubile ustaše.

Ivan Begić je etnički Hrvat i najmlađi je odbornik u Skupštini grada Banjaluka. Na posljednjim lokalnim izborima osvojio zvidan broj ličnih glasova, najviše od svih odbornika PDP, koji su preuzeli mandat, jer je za njega glasalo 2.187 građana.