Odmah su na noge dignuti i pripadnici HGSS pa su udruženim snagama spasili ljude.
– Na mjesto događaja su odmah upućeni policijski službenici sa službenim plovilima, koji su utvrdili da se radi o 10 muških osoba, stranih državljana, koji su nezakonito čamcem prešli državnu granicu. Po prelasku rijeke Save stranci su došli u poplavljeni dio 50-tak metara od korita rijeke gdje im se probušio čamac pa su ostali zarobljeni u hladnoj vodi. Policijski službenici su angažovali pripadnike HGSS koji su pomogli policijskim službenicima izvući promrzle osobe iz vode do službenih plovila, a kojima su prevezeni na suho i sigurno – kažu iz PU brodsko-posavske.
Na mjestu spašavanja bila je i Hitne pomoći koji su utvrdili da je osam osoba zdravo i sposobno za daljnji postupak u policiji, dok su dvije osobe prevezene na liječenje u Novu Gradišku, prenosi Jutarnji.
– I ovaj put policijski službenici su promrzlim osobama u saradnji s zaposlenima Hrvatskog crvenog krsta osigurali suhu odjeću i obuću. Nastavlja se daljnji rad policijskih službenika sukladno nacionalnom i evropskom zakonodavstvu.
Podsjećamo na opasnost ovakvih nezakonitih ulazaka u Republiku Hrvatsku, posebice čamcima koji se lako mogu probušiti, kao što je to bio ovaj slučaj, ili čak prevrnuti na sredini rijeke Save koja je puna virova i drvenih trupaca (i slično) te su moguće velike tragedije – napominju iz policije apeluju ponovno na “osobe koje pokušavaju nezakonito ući u Hrvatsku ili osobe koje im u tome pomažu ili ih potiču, da to ne čine, jer se tako izlažu izravnoj opasnosti od utapanja te takođe čine prekršaj, odnosno kazneno djelo za koje će biti sankcionisani.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu