Možete da promijenite filtere za vazduh, unutrašnjost i ulje, možete dodati ulje, antifriz i tečnost za pranje vetrobranskog stakla. Prošla su vremena kada su mnogi naši rođaci, komšije, održavali automobile iz hobija.
Savremeni automobili su neprobojne tvrđave skupe elektronske opreme, a jedan pogrešan potez može dovesti do domino efekta nemilih događaja koji će samo povećati račun u majstora.
Šta zaista možemo da uradimo na automobilu?
Ako je vaš ljubimac opremljen ksenonskim svijetlima, one rade na naponu do 20.000 volti, pa je kopanje po njima opasno. Čak i zamijena baterije u nekim automobilima dovodi do potrebe za reprogramiranjem prozora, pa čak i elektronskog daljinskog ključa, čije prisustvo je takođe neophodno za pokretanje motora.
Ako želite da promijenite običnu sijalicu u glavnim farovima, često ćete morati da se pozivate na uputstvo za upotrebu, naoružajte se strpljenjem i uklonite nekoliko delova prije nego što dođete do svetala. Najnovija direktiva EU naglašava da zamjena sijalica ne smije da bude komplikovana, ali je to siva zona – što znači „ne smije da bude”, prenosi Alo.
Možete da promijenite filtere za vazduh, unutrašnjost i ulje, možete dodati ulje, antifriz i tečnost za pranje vetrobranskog stakla. Čak i sa promenom guma, stvari nisu tako jednostavne. Ako su opremljeni pasivnim sistemima za nadzor pritiska u gumama (brzina rotacije točkova se meri preko ABS sistema), onda nastavite sa promjenom, ako su, pak, opremljeni aktivnim sistemima (posebni senzori u svakoj gumi), nakon menjajući gume u sopstvenom aranžmanu, verovatno neće funkcionisati.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu