Hronika

"Izgubila je svijest i počela da plavi" Brat žene koja je preminula nakon abortusa otkrio JEZIVE DETALJE tragedije

Dušica Trajković (33) iz Leskovca preminula je nepuna dva sata poslije abortusa u jednoj leskovačkoj privatnoj klinici, a policija i inspekcija još provjeravaju cijeli slučaj.

Vozilo Hitne pomoći
FOTO: KAMENOV/RINGIER

Abortus je izvršen iz zdravstvenih razloga 23. februara, a brat preminule žene Milan Kostić kaže da porodica još nije dobila obdukcioni nalaz.

– Dolazi u 19 časova u privatnu kliniku uz pomoć supruga, čekaju anesteziologa iz Niša, a zatim ulazi u ordinaciju gdje joj stavljaju totalnu anesteziju – ispričao je Kostić, piše Kurir.

Pročitajte još

Dodaje da nakon operacije koja je trajala oko 40 minuta niko u bolnici nije primijetio bilo kakav problem. Dušica je nakon toga otišla kući i dalje omamljena od totalne anestezije. Milan navodi da je kod kuće počela da gubi svijest.

– Iz kreveta ide u kupatilo i gubi svijest. Pala je na pod i pozvali su Hitnu pomoć – priča Milan.

Dodaje da ju je u trenutku kad je došao kod njih kući svekrva hladila vodom i masirala joj vrat dok je njegov zet pričao sa ljudima iz Hitne pomoći.

Milan navodi da je njegova sestra tada počela da plavi i da se žali da ne može da diše. Dodaje da je njegova sestra bila svjesna kad su došli ljekari i da su joj dali injekciju.

– Počinje da se gubi. Sklapa oči i kaže: “Čuvaj mi Filipa (trogodišnjeg sina)” i onda su je stavili na nosila – rekao je Milan.

U bolnici su je reanimirali, ali bez uspjeha.

Kako kaže Milan, posle pola sata pozvala ih je medicinska sestra da uđu i tada su saznali da Dušica više nije živa. 

Porodica pokojne žene je prethodno rekla da je Dušica morala na kiretažu jer joj je tako savjetavao, kako ističu, upravo njen ginekolog.

Suprug preminule Vladimir Trajković je rekao da je imala problema sa kičmom i nogom pa je išla na terapije u Niš. Međutim, kad je utvrđeno da je trudna, terapije su morale da prestanu pa su joj niški ljekari preporučili mirovanje.

– Tokom mirovanja morala je da se javi ginekologu u državnoj ustanovi koji joj je savjetovao da se što pre izvrši abortus jer će joj u protivnom život biti ugrožen – objašnjava Vladimir.

Naglašava da isti doktor prije kiretaže nije uradio nikakve analize.

– Imala je malu oteklinu na nozi. To je trebalo ginekologu da bude signal. Krvna slika i kolor dopler bi otrkrili i rizik za abortus – kaže Vladimir i dodaje da će bez obzira na obdukcioni nalaz podnijeti krivičnu prijavu jer nisu izvršene analize prije abortusa.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu