Hronika

Izrešetani u službenom automobilu: Poznato kada se nastavlja suđenje za BRUTALNO UBISTVO Slaviše Krunića i Žarka Pavlovića

Ponovljeno suđenje optuženima za ubistvo biznismena Slaviše Krunića i njegovog člana obezbjeđenja Žarka Pavlovića biće nastavljeno u srijedu, 12. februara, u banjalučkom Okružnom sudu.

Izrešetani u službenom automobilu: Poznato kada se nastavlja suđenje za BRUTALNO UBISTVO Slaviše Krunića i Žarka Pavlovića
FOTO: G. ŠURLAN/RINGIER/SRNA

Za ovaj zločin optuženi su Benedi Đukanović zvani Bendžo, Emilio Baldo i Rodoljub Gajić.

Đukanović i Gajić su prvostepenom presudom bili  osuđeni na ukupno 60 godina zatvora, dok je Baldo oslobođen optužbi. U tom postupku Đukanović je dobio 40, a Gajić, koji je bio radnik Krunićeve agencije “Sektor Sekjuriti” i čuvao njegovu suprugu i djecu osuđen je na 20 zatvora za pomaganje u zločinu.

Pročitajte još

Međutim, tu presudu je ukinuo Vrhovni sud Republike Srpske i slučaj vratio na novo suđenje na kome je određeno da se u predmetu treba uraditi rekonstrukcija događaja.

Podsjećamo, Krunić i Pavlović ubijeni su 22. aprila 2019. godine u Glamočanima kod Banjaluke. Oni su izrešetani u službenom džipu “tojota lend kruzer ” na putu za Krunićevo porodično imanje. U pucnjavi je tada ranjen i Krunićev vozač Goran Ilić.

Đukanović i Kovačević su označeni kao direktni izvršioci zločina i kako je navedeno u optužnici oni su  ispalili najmanje 36 hitaca na vozilo u blizini Krunićevog imanja.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu