Azerbejdžanski avion se srušio u kazahstanskom gradu Aktau, a kazahstansko ministarstvo za vanredne situacije saopštilo je da je 40 osoba vjerovatno mrtvo.
Ministarstvo je potvrdilo u saopštenju Telegrama u sredu da je u avionu bilo 67 ljudi, uključujući pet članova posade. Dodaje se da je 27 njih preživelo nesreću, prema preliminarnoj proceni, a 22 preživela su hospitalizovana.
Avion “Embraer 190” prinudno je sletio na aerodrom Aktau, navodi Azerbejdžan erlajns.
Avion, koji je potom krenuo ka Kazahstanu na prinudno sletanje, srušio se na aerodromu Aktau.
Prema preliminarnim informacijama, u avionu je bilo 62 putnika i 5 članova posade.
Prema preliminarnim informacijama, avion je preusmjeren zbog magle i srušio se u blizini aerodroma Aktau. Pojavila se informacija da je udario u jato ptica što je dovelo do nesreće.
Na društvenim mrežama pojavili su se prvi snimci pada putničkog aviona AZAL-a u Kazahstanu koji je letio iz Bakua za Grozni. Na licu mjesta buknula je eksplozija koju trenutno gasi veliki broj vatrogasaca, prenosi Telegraf.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu