Hronika

Jedna osoba na mehaničkoj ventilaciji: Oglasili se sa VMA o stanju povrijeđenih u požaru u staračkom domu

Troje od četiri pacijenata koji su poslije požara u Domu za stare u Velikom Borku primljeni u Vojnomedicinsku akademiju (VMA) pušteno je na kućno liječenje.

Jedna osoba na mehaničkoj ventilaciji: Oglasili se sa VMA o stanju povrijeđenih u požaru u staračkom domu
FOTO: SNEŽANA KRSTIĆ/RINGIER

Kako je rečeno u ovoj zdravstvenoj ustanovi dvoje pacijenata je otpušteno juče, a prethodno još jedan pacijent.

Na liječenju u ovoj ustanovi ostala je još jedna žena. Ona je na mehaničkoj ventilaciji ali je u stabilnom stanju.

Pročitajte još

Četiri osobe primljene na VMA

NA VMA su prošlog ponedjeljka, 20. januara primljena četiri pacijenta, dva muškarca i dvije žene starosti između 80 i 90 godina, dovezena sa simptomima akutnog trovanja gasovima u požaru.

Dva pacijenta su imala trovanje teškog stepena, dok su druga dva imala trovanje srednjeg stepena, a sada su svi pacijenti stabilnog zdravstvenog stanja.

FOTO: ĐORĐE KOJADINOVIĆ / RINGIER
FOTO: ĐORĐE KOJADINOVIĆ / RINGIER

Pored pacijenata primljenih u VMA, troje korisnika ovog staračkog doma primljeno je i u Urgentni centar.

Osmoro stradalo

Podsjetimo, osam osoba je stradalo, a više njih je povrijeđeno u požaru koji je izbio u staračkom domu u Velikom Borku u opštini Barajevo.

FOTO: SNEŽANA KRSTIĆ/RINGIER
FOTO: SNEŽANA KRSTIĆ/RINGIER

Sumnja se da je

FOTO:
FOTO:

podmetnut, a Uprava kriminalističke policije radi na rasvjetljavanju slučaja.

Požar je navodno izazvalo lice koje je zapalilo dušek u sobi doma za stare i to lice je stradalo požaru. Lice koje je podmetnulo požar imalo je psihičkih problema.

Inače, 13 korisnika koji su spaseni iz ovog požara su teško pokretni.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu