Društvo

„Još ozbiljnija priča“ Evo šta se krije iza najave o UKIDANJU HELIKOPTERSKOG SERVISA SRPSKE

Na dnevnom redu današnje sjednice Vlade Republike Srpske, pod tačkom 40 je Prijedlog uredbe o ukidanju Helikopterskog servisa Srpske.

helikopterski servis republike srpske
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Na prvu, stiče se utisak da je riječ o gašenju ovog servisa, što su iz Helikopterskog servisa Srpske demantovali.

Kako je za Srpskainfo potvrdio direktor Helikopterskog servisa Boban Kusturić, nema ništa od ukidanja.

Objašnjava da se, u okviru MUP Srpske, osniva Uprava za vazduhoplovstvo.

– Ona će objediniti Helikopterski servis Srpske i Helikoptersku jedinicu MUP. Tako je, na primjer, i u Srbiji, što se pokazalo kao dobro rješenje – ističe Kusturić.

Dodaje da će formiranje ove uprave značiti veliki napredak za vazduhoplovstvo Srpske.

– A mi nastavljamo da radimo sve ono što smo radili do sada, ali daleko efikasnije. Ovo je jedna ozbiljna priča – naglašava Kusturić i dodaje da će uspostavljanje pomenute uprave značiti još veću pomoć građanima Srpske, u svim segmentima.

Pročitajte još

– Imamo odluku Vlade Srpske, a mislim da bi uskoro trebalo da bude raspisan i tender Republičke uprave civilne zaštite za nabavku jednog višenamjenskog helikoptera, prvenstveno za gašenja požara. Njegov korisnik će biti Uprava za vazduhoplovstvo – poručuje Kusturić.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu