Svijet

"Krenulo je da lupa, a onda je nastao totalni metež" Mještani u strahu NAKON OLUJE koja je opustošila dijelove Srbije

Oluja praćena vjetrom i kišom kružila je danas Srbijom, u južnom i zapadnom dijelu bilo je i grada, u periodu kad mu vrijeme nije, pa su mještani zabrinuti kakav je to znak.

led banjaluka
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Kiša u zlatiborskom kraju padala je sa prekidima, a najveća oluja u ovom kraju bila je u planinskim selima nadomak Priboja. U selu Goleša padao je grad, duvao vjetar, a jaki pljuskovi raznosili su seoske puteve.

Pročitajte još

Grad je osuo kada smo se iz sela uputili ka Priboju, kroz šumu, samo je krenulo da lupa, prvo nismo znali šta je, nismo mogli ni da posumnjamo da je grad, jer ga baš u ovom periodu godine nije bilo uobičajeno videti. Kiša je jako padala, a gradonosni talas nije trajao baš dugo – rekao nam je bračni par koji se iz ovog sela uputio u Crnu Goru, prenosi Telegraf.

Nakon obilnih kišnih padavina, slivali su se potoci putevima, pokretali odroni, a najviše su “stradali” makadami kroz sela. Zbog pojave grada u martu, meštani ovih sela pitali su se kakav je to znak pred početak poljoprivredne sezone, da li će ih godina razočarati, ili biti rodna sa puno letine?

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu