Ako nagodbu u sporu koji je povela američka Savezna trgovinska komisija protiv vlasnika Jutjuba, kompanije Gugl, odobri ministarstvo pravosuđa, ona će biti najveća dosad u slučaju koji se tiče privatnosti djece.
Pritužbu su protiv Jutjuba podnijele grupe aktivista koje se bave problemima privatnosti tvrdeći da je platforma za postavljanje videomaterijala prekršila zakone kojima se štiti privatnost djece prikupljajući podatke o svojim korisnicima mlađim od 13 godina, a da za to nije dobila dozvolu njihovih roditelja, prenosi portal SEEbiz.
Službena objava o nagodbi trebalo bi da uslijedi ovog mjeseca, a uslijedila bi kao kulminacija nastojanja američkih regulatora da dokažu da Gugl nedovoljno štiti djecu od štetnog sadržaja i prikupljanja podataka preko platforme Jutjub.
Grupe koje su Gugl prijavile smatraju da je, kako je navedeno, iznos nedopustivo mali s obzirom na veličinu i prihode te kompanije.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu