Linta napominje da je Izetbegović na Sedmom kongresu SDA rekao da su optuženi ratni zločinci ratni komandanti Atif Dudaković, Sakib Mahmuljin, Naser Orić i drugi osumnjičeni i optuženi bošnjački generali tobože ugledni komandanti takozvane Armije BiH koji prolaze pravosudnu golgotu.
U saopštenju Linta poziva Tužilaštvo Srbije za ratne zločine da konačno počne da procesuira brojne i planske zločine koje je takozvana Armija BiH počinila nad srpskim narodom.
Prema njegovim riječima, to znači da Tužilaštvo za ratne zločine pokrene istrage i podigne optužnice protiv komandanata takozvane Armije BiH koji su naredili ili lično učestovali u ubijanju i mučenju srpskih civila i ratnih zarobljenika.
Linta traži da budu pokrenute istrage i podignute optužnice protiv komandanata takozvane Armije BiH koji nisu spriječili ili kaznili podređena lica koja su ubijala i mučila srpske civile i ratne zarobljenike i sistematski pljačkali imovinu.
Procesuiranje ratnih komandanata takozane Armije BiH jedan je od načina da se razobliči besmislena laž o srpskoj agresiji i Bošnjacima kao žrtvama i takozvanoj Armiji BiH čiji su pripadnici tobože vodili oslobodilački i odbrambeni rat – ističe Linta.
U saopštenju se navodi da se Dudakoviću i Mahmuljinu sudi za zločine nad srpskim civilima, a da je Orić oslobođeni ratni zločinac.
– Jasno je da Bakir Izetbegović i drugi bošnjački političari zastupaju vrhunsku laž o navodnoj agresiji na BiH koju su izvršili, prije svega, Srbi zajedno sa Srbijom – ocjenjuje je Linta.
Teza o nevinosti Bošnjaka i teza o njima kako žrtvama, ističe Linta, nema nikakve veze sa pravom istinom o karakteru rata koji je vođen u BiH.
On navodi da je uzrok rata u BiH bio pokušaj Alije Izetbegovića da realizuje ideologiju, koju je osmislio u Islamskoj deklaraciji i da stvori islamizovanu BiH u kojoj bi Bošnjaci imali dominaciju.
U ostvarenju tog ratnog cilja, napominje Linta, takozvana Armija BiH je počinila planske, osmišljene i masovne zločine nad srpskim narodom.
On ocjenjuje da Tužilaštvo i Sud BiH nisu nezavisne i profesionalne, već političke institucije koje su u funkciji opravdanja lažne teze o Srbima kao agresorima i Bošnjacima kao žrtvama.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu