Vatrogasci, policija i Hitna pomoć zajedničkim naporima uspjeli su da ga izvuku na sigurno.
Prema prvim saznanjima grupa lovaca među kojima je bio i ovaj pedesetosmogodišnjak uputila se u svrljiško selo Kravlje, ali se njihova avantura umalo kobno završila.
Pokušali da ga spasu granom
– Oko 7.30 sati jedan od lovaca je upao u močvarno područje i tlo je počelo da mu izmiče ispod nogu. Njegovi prijatelji su pokušali da mu pomognu ali su ubrzo shvatili da rizikuju da još neko ostane zaglavljen u živom blatu. Dodali su mu neku granu za koju se držao a zatim su alarmirali su policiju koja je odmah stigla na lice mjesta. Međutim, kako policija ne raspolaže opremom za ovakve situacije, pozvali su vatrogasce. U pomoć su stigla četiri vatrogasca spasioca sa dva vozila i opremom za ovakve slučajeve. Čovjeku koji je bio zaglavljen u blatu dobacili su uže i njime ga izvukli iz močvare – navode sagovornici.
Odmah je reagovala i ekipa Hitne pomoći koja je ustanovila da je čovjek u dobrom opštem stanju.
– Kad je naša ekipa stigla on je već bio izvučen, hodao je, nije se žalio na neke zdravstvene tegobe već samo da mu je hladno – saopštila je Gorica Radomirović iz niškog Zavoda za urgentnu medicinu, prenosi Telegraf.
Selo Kravlje nalazi se u dolini Toponičke reke a najpoznatije je po Banji Topilo, nizu mineralnih izvora koji imaju ljekovita svojstva. Baš iz tog razloga ovo područje karakterišu močvare koje lako ostaju neprimjećene pod slojem snijega koji je ovih dana pao na jugu Srbije, što je moglo skupo da košta maleroznog lovca koji je upao u jednu od njih.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu