Hronika

"Među povrijeđenima su maloljetne osobe" Ministarka zdravlja Hrvatske se oglasila nakon teške saobraćajke, vozila skroz uništena

 Hrvatska ministarka zdravlja Irena Hrstić izjavila je danas da trećina povrijeđenih u nesreći, koja se dogodila između autobusa i putničkog vozila na auto-putu A3 između Popovače i Križa u Hrvatskoj, ima teške tjelesne povrede uglavnom koštano-zglobne prirode.

saobraćajna nesreća Hrvatska autobus
FOTO: NOVI LIST/YOUTUBE/SCREENSHOT

U nesreći koja se dogodila jutros poginule su dvije, a povređena je 31 osoba, od kojih je 29 zbrinuto u bolnicama u Zagrebu, Sisku i Pakracu, dok je pet osoba prevezeno u KB Dubrava, četiri u KBC Zagreb, dvije u Kliniku za traumatologiju KBC-a Sestre milosrdnice, 10 u Opštu bolnicu Pakrac, a devet u sisačku bolnicu rekla je ona.

Povrijeđeni u Hrvatskoj u teškom stanju

Hrstić je na konferenciji za medije rekla da je više pacijenata trenutno na operacijama, ali da niko nije vitalno ugrožen.

– Povrede koje zahtijevaju operacije uglavnom su koštano-zglobne prirode. Za sada nema životno ugroženih. Među povrijeđenima su i maloljetne osobe – rekla je ona i dodala da su većina stradalih državljani BiH.

Pročitajte još

Prema njenim riječima na terenu je bilo angažovano 10 timova hitne medicinske pomoći iz više županija, a povrijeđenima će se, uz medicinsku pomoć, po potrebi pružiti i psihološka pomoć.

Srna izletjela na put

Zapovjednik Vatrogasne zajednice Sisačko-moslavačke županije Miroslav Golub rekao je da je uzrok teške nesreće bila srna koja je izletjela na put.

– Auto je naletio na srnu koja je iskočila na put. Nije poznato da li je ona probila ogradu ili ju je samo preskočila. Vozač nakon toga nije mogao da pomjeri auto, ali je izašao na put i mahao drugim vozačima da uspore i zaustave se. Autobus koji je dolazio, nije mogao da se zaustaviti, pa se zabio u taj auto na putu. Probio je zaštitnu ogradu i završio u suprotnoj traci – rekao je Golub za zagrebački Indeks.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu