Svijet

Međunarodna agencija za atomsku energiju: Pogoršana bezbjednosna situacija oko nuklearke Zaporožje

Bezbjednosna situacija oko Zaporoške nuklearne elektrane pogoršala se nakon udara bespilotnih letjelica, saopštila je Međunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA).

Nuklearna elektrana Zaporožje
FOTO: VOLODYMYR ZELENSKYY / ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ/TWITTER/SCREENSHOT

Situacija nuklearne bezbjednosti u ukrajinskoj nuklearnoj elektrani Zaporožje pogoršava se nakon udara dronom koji je danas pogodio put oko elektrane – rekao je šef agencije Rafael Grosi, navodi se u saopštenju IAEA.

U saopštenju se ističe da u napadu nije bilo povrijeđenih, a oprema ZNPP nije oštećena, ali je oštećen put između dvije glavne kapije elektrane.

Pročitajte još

Grosi je pozvao sve strane na uzdržanost.

– Opet vidimo eskalaciju opasnosti i pogoršanje nuklearne bezbjednosti oko nuklearke Zaporožje. Izuzetno sam zabrinut i ponavljam svoj poziv na maksimalnu uzdržanost svih strana i na striktno poštovanje pet konkretnih principa uspostavljenih za zaštitu postrojenja – rekao je Grosi.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu