Stanari zgrada na raskrsnici Jurija Gagarina i Dušana Vuksanovića na Novom Beogradu, kako kažu, ne mogu da dođu k sebi od sinoć.Djevojka koja živi u jednoj od zgrada na raskrsnici ove dvije ulice, rekla je za Blic da je sinoć bila u kupatilu kada se nesreća dogodila, a kada je izašla u dnevnu sobu, čula je sirene. Međutim, mislila je da je u pitanju požar i da su sirene od vatrogasaca.
– Iskreno, mislila sam da nešto gori, da se neki stan zapalio. Izašla sam na terasu i vidjela sam crni “audi”. Prednji dio je bio slupan. Tu je bio i još jedan auto, ali oko njega je bilo dosta policije. Mislila sam da je neki sudar. Pustila sam vijesti na televiziji da bih čula šta se dogodilo, a onda mi je drugarica poslala objavu sa Instagrama gdje je pisalo da je “audi” udario dječaka i da je teško povrijeđen. Naježila sam se – objašnjava ova vidno uznemirena djevojka.“Ovo je možda i najveći strah svakog roditelja”
Kako kaže, njen sin ide u školu koja se nalaze u neposrednoj blizini.
– Svaki dan ide u školu sam i vraća se. Možda najveći strah kod svakog roditelja jeste da ono ode negdje i da mu se nešto desi. Ne mogu da zamislim kako je dječakovim roditeljima – kaže sagovornica.
“Pa zar da ne ostane neko od njih i vidi kako je dječak?”
Ona navodi da ono što joj je posebno uznemirujuće jeste činjenica da vozač i suvozač nisu izašli da pomognu mališanu, već su pobjegli.
– Policija je sinoć dugo bila ovde. Oni su pobjegli. Pa zar da ne ostane neko od njih i vidi kako je dječak? Pa koliko god da si pijan, to je dijete, ostaneš i vidiš da li je dobro i da li možeš da mu pomogneš. Ne znam šta su mislili, da ih policija neće pronaći? Pa cijeli grad je pokriven kamerama, ovdje ima mnogo lokala, svako od njih ima kameru – pojašnjava ona.
Dječak u teškom stanju
Dječak koji je teško povrijeđen sinoć je primljen u Urgentni centar Srbije sa višestrukim povredama, a sada je prevezen u Univerzitetsku dječiju klinku “Tiršova”.”
Kako su pisali, dječak je zadobio povrede opasne po život – polomljena mu je vilica i ima problem sa jetrom.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu