Politika

"Mogle bi izgubiti značajne prihode" Dodik zaprijetio da će ZATVORITI BANKE, da li je moguć takav scenario

Ono što svaka vlada može da uradi kao određeni vid posrednog uticaja na poslovnu politiku banaka je odluka da svoje depozite drži u bankama koje imaju poželjniju politiku sa stanovišta razvojnih potreba jedne zemlje.

milorad dodik predsjednik rs
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Rekao je ovo za Srpskainfo ekonomista Predrag Mlinarević, komentarišući najavu predsjednika Srpske Milorada Dodika, da će banke zatvoriti, ako u roku od tri mjeseca ne vrate 750 miliona KM depozita od građana Srpske, koje su iznijele van BiH.

– Imajući u vidu da su ti depoziti značajni i da banke zahvaljujući njima ostvaruju značajne zarade, one bi mogle razmotriti svoju kreditnu politiku u svjetlu maksimiziranja svog profita – dodaje Mlinarević.

FOTO: RTRS VIJESTI/SCREENSHOT
FOTO: RTRS VIJESTI/SCREENSHOT

Zaključuje da se poruka Milorada Dodika vjerovatno u tom kontekstu može i tumačiti, jer bi neke banke mogle izgubiti značajne prihode povlačenjem depozita javnih institucija.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu