Politika

"Možda bi bilo najbolje da se Šmit ustoliči i za glavnog PREGOVARAČA SA EU" Mazalica poručio da Marta Kos nije uradila NIŠTA KORISNO za evropski put BiH

Šef Kluba poslanika SNSD u Narodnoj skupštini Republike Srpske Srđan Mazalica izjavio je da za razliku od predsjednika Srpske Milorada Dodika, evropski komesar za proširenje Marta Kos nije uradila ništa korisno za evropski put BiH.

Narodna skupština RS Srđan Mazalica
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Da ne pričam o tome koliko je licemjerno i paradoksalno da nam baš Slovenka drži slovo o separatizmu – rekao je Mazalica upitan da prokomentariše izjavu Kosove da predsjednik Srpske nije sagovornik EU kada se bude razgovaralo o rješenjima za BiH zbog, kako kaže, separatističkih težnji.

Mazalica je rekao da i ovakvim izjavama, ona samo dodatno odmaže, a nikako ne doprinosi stabilizaciji prilika u BiH, a samim tim ni njenom evropskom putu.

Pročitajte još

– Da je Milorad Dodik protiv evropskih integracija, BiH do danas ne bi dobila kandidatski status i zeleno svjetlo za pregovore. To što se u Briselu i Sarajevu kite tuđim perjem i prave blesavi prećutkujući doprinos Milorada Dodika i SNSD realizaciji svih važnih evropskih reformi, samo govori o njihovom licemjerju – naglasio je Mazalica.

Nakon što je uzurpirao nadležnost i zakonodavne, i izvršne i sudske vlasti, a EU sve to prećutno odobrila, Mazalica kaže da bi možda bilo najbolje da se Kristijan Šmit ustoliči i za glavnog pregovarača BiH sa EU.

– Ako ništa drugo, barem bi EU konačno imala sagovornika po svojoj mjeri – zaključio je Mazalica.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu