Vučić, koji je nastavnik u Bileći, rekao je da treba čuvati značaj ćirilice.
Antešević je poručio svima da njeguju i pišu ćirilicu jer se samo tako ovo blago može sačuvati od zaborava.
Na konkurs je prijavljeno 725 radova, a osmogodišnja Fočanka Kristina Todović navela je da će nastaviti sa lijepim pisanjem i učešćima na ovakvim takmičenjima.
Direktor Muzeja Republike Srpske Davor Strika istakao je da je ćirilica najljepše i najjednostavnije pismo na svijetu, te dodao da ustanova na čijem je čelu može biti ponosna što ima priliku da je popularizuje.
– Želimo da promovišemo pisanje ćirilicom i korištenje ovog pisma. To je jedan od ciljeva Muzeja Srpske – napomenuo je Strika.

On je dodao da su ovu manifestaciju započeli prošle godine, kada je pristiglo više od 200 radova iz cijele Srpske.
– Ove godine pristiglo je više od 700 radova, što znači da bi ova manifestacija mogla da postane tradicionalna jer je interesovanje veliko – izjavio je Strika novinarima u Banjaluci.
On je rekao da Muzej na ovaj način sarađuje sa velikim brojem školske djece, te dodao da će ova institucija sprovoditi i druge aktivnosti u vezi sa popularizacijom ćirilice, čiji su krajnji ciljevi očuvanje srpske kulture i tradicije.
Nagrade su uručene u okviru manifestacije “Muzejski dani ćirilice – srce piše ćirilicu“, čiji je koordinator Tamara Lukač Lazarević rekla da je odziv na konkurs za najljepši ćirilički rukopis i kaligrafiju bio veliki, te da je premašio očekivanja.
– Dobili smo podršku iz cijele BiH, što je pokazalo opredijeljenost građana da unesu ljepotu i oplemene svakodnevnicu – dodala je Lazarevićeva.
Ona je istakla da najmlađi učesnik konkursa ima sedam godina, a najstariji skoro 80.
Pokrovitelji manifestacije su Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske i Gradska uprava Banjaluka.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu