Tužilaštvo BiH radi i djeluje u punom kapacitetu. U vezi aktuelnih dešavanja obavještavamo vas da Tužilaštvo BiH od decembra 2024. godine provodi istražne radnje, zbog postojanja osnova sumnje da je počinjeno krivično djelo –Napad na ustavni poredak iz člana 156. Krivičnog zakona BiH- saopšteno je iz Tužilaštva BiH.
Prema Krivičnom zakonu BiH za ovo krivično djelo zaprijećena je kazna od najmanje 5 godina zatvora.
Podsjetimo, predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik potpisao je sinoć ukaze o proglašenju zakona koji su usvojeni na Posebnoj sjednici Narodne skupštine Republike Srpske, a kojima se zabranjuje djelovanje Suda i Tužilaštva BiH, SIPA i VSTS BiH.
Potom je objavljen 19. broj Službenog glasnika u kojem se nalaze ukazi o proglašenju pomenuta četiri zakona koje je na Posebnoj sjednici usvojila Narodna skupština Srpske 27. februara ove godine.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu