Banjaluka

Nakon mjeseci čekanja: Krenula isplata subvencija i za mališane u vrtiću „Zvjezdica“, GRAD PRIZNAO DA SU DJECA NAJVAŽNIJA

Roditeljima djece koja borave u vrtićima u Banjaluci, počela je isplata subvencija za decembar.

djeca u vrtiću
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Subvencije su, napokon, dobili i roditelji mališana koji pohađaju vrtić „Zvjezdica“, a koji su za iste bili uskraćeni od jula prošle godine, kada je ova predškolska ustanova povećala cijene svojih usluga.

Naime, sva djeca koja su od tog mjeseca krenula u ovaj vrtić, do juče nisu dobili subvenciju ni za jedan mjesec.

– Dijete sam upisala u septembru. Predala sam svu potrebnu dokumentaciju u Gradsku upravu, ali mjesecima nismo dobijali subvencije. Kako nam je rečeno, uskraćivanje subvencija bio je potez gradske vlasti da kazne „Zvjezdicu“, zato što su povećali cijenu boravka. Međutim, juče smo dobili subvencije za sva četiri prethodna mjeseca – potvrdila je za Srpskainfo jedna majka.

Što se tiče subvencija za djecu koja idu u ostale vrtiće, roditelje je zabrinulo to što, iako je prošlo više od dvije sedmice od datuma kad im, inače, pare liježu na račun, za decembar do juče nisu dobili ništa. Od juče, subvencije u iznosu od 150 KM našle su se i na njihovim računima.

– Isplata subvencija za decembar 2024. godine je počela i, zavisno od banaka, iste bi trebalo da su već na računima korisnika ovog vida podrške Grada – rekli su za Srpskainfo iz Grada.

Dodaju da su subvencije isplaćene i roditeljima djece koja idu u „Zvjezdicu“.

 – Imajući u vidu da su subvencije, prije svega, namijenjene roditeljima i djeci, bez obzira na napore pojedinaca za obesmišljavanje subvencija, roditelji čija djeca idu u PU „Zvjezdica“ neće biti oštećeni,  te su im iste isplaćene – naglašavaju iz Gradske uprave.

Podsjećaju da je na zvaničnoj stranici grada objavljen Javni poziv, na osnovu Pravilnika o sufinansiranju troškova usluge boravka djece u privatnoj predškolskoj ustanovi na teritoriji Banjaluke.

Pročitajte još

– Na Javni poziv moći će da se prijave sve zainteresovane privatne predškolske ustanove sa područja grada. Time će se, putem ugovora Grada sa privatnim predškolskim ustanovama, definisati prava i obaveze, te urediti sva potrebna pitanja od interesa za djecu i roditelje – poručuju iz Gradske uprave.

Podsjetimo, Srpskainfo je više puta pisala o problemu neisplate subvencija određenom broju roditelja djece koja idu u „Zvjezdicu“, te apsurdnom potezu gradske vlasti da se, uskraćivanjem ovog vida podrške, obračunaju sa pomenutim vrtićem.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu