Hronika

"Naš korgi je uvijek bio miroljubiv" Oglasila se majka čiju je kćerku krvnički izujedao staford, njenom dečku nanio teške povrede

Majka djevojke, čijeg je psa i dečka prije dva dan brutalno napadno staford u Kestenovoj ulici na Ceraku, oglasila se u lokalnoj Fejsbuk grupi kako bi demantovala brojne neistinite i zlonamjerne tvrdnje koje su se pojavile nakon incidenta.

"Naš korgi je uvijek bio miroljubiv" Oglasila se majka čiju je kćerku krvnički izujedao staford, njenom dečku nanio teške povrede
FOTO: FREEPIK

U pomenutoj grupi mnogi su insistirala da su dečko i pas krivi za napad, a ona se sada oglasila i otkrila šta se tačno desilo tog kobnog dana.

Naš korgi je uvijek bio miroljubiv i nikada nije pokazivao agresiju, a nikada nismo dobili ni opomenu u vezi sa povocem – istakla je ova zabrunuta mama, naglašavajući da je pokušaj da se krivica prebaci na žrtve ne samo nepravedan, već i opasan jer skreće pažnju sa stvarnog problema – nekontrolisanog staforda koji je napao njenog psa i njih.

Prema njenim riječima, incident se dogodio kada su dečko njene žerke izšao da prošeta psa. Vlasnica je izašla sa stafordom koji nije imao korpu, a kako nije uspjela da ga iskontroliše agresivan pas je krenuo na krogija i momka. U trenutku kada se dečko moje kćerke sagnuo da veže povodac našem psu, iz zgrade je izašla vlasnica staforda sa psom bez korpe. Pas joj se istrgao i u punom naletu nasrnuo na našeg korgija. Dečko je pokušao da zaštiti psa i zbog toga je teško povrijeđen – opisala je izrevoltirana mama.

Pročitajte još

Mladić je zadobio teške tjelesne povrede, uključujući višestruke ujede po tijelu i gotovo smrskane obje šake, zbog čega je hitno operisan i i dalje se nalazi na liječenju u bolnici. Njena kćerka je prošla sa lakšim povredama, dok je pas pretrpio teške povrede, uključujući rane po tijelu i povredu oka. Moja kćerka je u trenutku napada bila u stanu, ali je čula vrištanje. Istrčala je na terasu i vidjela šta se događa. Tada je staford ugrizao i nju za ruku – dodaje Vesna.

Ona posebno naglašava da njihov pas nikada nije pokazivao agresivno ponašanje i da su uvijek poštovali propise o držanju pasa.

– Nikada nismo dobili bilo kakvu opomenu tokom šetnji, kao što neki zlonamerni pokušavaju da predstave. Naš pas je uvijek bio u prijateljskom odnosu sa drugim psima. Sa pomenutim stafordom se ranije sreo samo jednom, i to uz prisustvo vlasnika koji je tada uspio da ga kontroliše – istakla je majka.

Ona je apelovala na članove grupe da uklone sve zlonamerne i neistinite komentare koji krive njihove pse i njih same za ovaj incident.

Kako je saopšteno iz Hitne pomoći, povređeni mladić i djevojka prebačeni su u zdravstvenu ustanovu sa teškim tjelesnim povredama, a slučaj je prijavljen nadležnim insitucijama koje će dalje postupati po ovom događaju, prenosi Telegraf.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu