Sa tugom sam primio vijest o smrti Dragana Markovića Palme, legende srpske politike, velikog patriote koji je svim srcem i snagom radio za građane Srbije, koju je volio više od svega.
U politički život naše zemlje unio je poseban i jedinstven diskurs, iskren i direktan, svojstven običnom čovjeku, čije probleme je duboko razumio i uvijek nastojao da riješi.
U najtežim vremenima po Srbiju, Palma se nije sakrivao i uvijek je davao snažan doprinos, zalažući se za napredak zemlje i njen snažan razvoj. Britkog jezika i narodskog uma, vrstan političar posvećen neumornom radu, ostaće upamćen kao čovjek koji je dao nemjerljiv doprinos ne samo svojoj Jagodini, već i cijeloj Srbiji i svim njenim građanima.
Njegov sjajan duh i brojni nastupi u javnosti i skupštinskim debatama, pamtiće mnoge generacije u Srbiji, dok će način na koji se bavio problemima običnog čovjeka, ostati primjer i inspiracija za sve nas.
Izražavam duboko saučešće porodici, prijateljima, stranačkim kolegama i poštovaocima djela Dragana Markovića Palme. Neka počiva u miru, a mi ćemo nastaviti da gradimo Srbiju za koju je tako mnogo dao – navodi se u telegramu saučešća Vučića, piše Blic.
Podsjetimo, Dragan Marković Palma preminuo je ranije danas u 64. godini.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu