Ona je jednom prilikom otkrila da joj je druga trudnoća pala teško, budući da joj je tada konstatovan je sindrom “hyperemesis gravidarum”, čiji simptomi su malo poznati javnosti.
– Ljudi to lako pomiješaju sa takozvanim jutarnjim mučninama, ali nije isto. Vrlo je iscrpljujuće, jer se gotovo ništa od hrane i tečnosti ne može zadržati u organizmu. Posljedice su razni zdravstveni problemi. Mene su često, i poslije trudnoće sa Danilom i sada, pitali kako je moguće da sam tako mršava. Vjerovatno je jedina dobra strana ovog sindroma to što ne možeš da se ugojiš, jer devet mjeseci ne možeš ništa da pojedeš – otkrila je Marija, napominjući da ne bi bilo na odmet da se javnosti približi sa čime se suočavaju žene koje imaju taj problem.
– Podrška okruženja može mnogo doprinijeti da sve to lakše podnese i da se eventualno ponovo odluči na trudnoću, znajući da je čeka dugo, teško i rizično putovanje – istakla je
Kako je tada ispričala, mnogo je istražila i proučavala simptome ovog sindroma.
– Iznenadila sam se da kod njih postoji pokret koji pruža pomoć ženama sa tim sindromom i aktivno upoznaje ljude sa čim se one suočavaju tokom trudnoće. Snimljeno je nekoliko dokumentarnih filmova, objavljeno bezbroj članaka. Meni je mnogo značilo da čujem iskustva drugih žena i saznam na koje sve načine su se borile da zadrže trudnoću i podnesu tegobe. Nedavno sam pročitala da je Kejt Midlton, takođe, tokom sve tri trudnoće često bila u bolnici zbog tog problema, što mi je pojasnilo zbog čega u Britaniji postoji pokret koji se bavi “hiperemesisom”. Takođe mi je postalo jasno kako vojvotkinja poslije tri porođaja ima tako perfektnu liniju.
– Šalu na stranu, divim se Kejt i svakoj ženi koja se odlučila da uprkos svemu rodi više djece. Iskustvo mi govori da na kraju, kad dijete stigne na svijet, sve to padne u drugi plan. Dominanta postane neizreciva sreća zbog dolaska novog života – zaključila je Marija Bergam za Hello.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu