Hronika

NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI Saslušana doktorka i stražari iz zatvora u kojem je MUČKI UBIJEN STANIMIR

U Posebnom odjeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušano je petoro zaposlenih u Kazneno-popravnom zavodu Padinska skela zbog sumnje da su izvršili krivično djelo nesavjestan rad u službi u vezi sa smrću oštećenog Stanimira Brajkovića.

NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI Saslušana doktorka i stražari iz zatvora u kojem je MUČKI UBIJEN STANIMIR
FOTO: DRUŠTVENE MREŽE

Kako se navodi, saslušani su doktorka Vesna S, kao i četvorica zatvorskih službenika, vođa smjene Slađan K. zaposlen na mjestu mlađeg nadzornika, kao i trojica komandira Dušan K, Stefan P. i Zoran K.

Svi osumnjičeni su negirali izvršenje krivičnog djela za koje se terete i iznijeli su svoje odbrane.

Nakon saslušanja tužilaštvo je predložilo sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu da osumnjičenima odredi pritvor, a Vesni S. kućni pritvor, da ne bi uticali na svjedoke i da ne bi ponovili krivično djelo u kratkom vremenskom periodu.

– Postoje osnovi sumnje da su ovi osumnjičeni izvršili navedeno krivično djelo u periodu od 24. januara do 4. februara 2024. godine tako što su u svojstvu službenih lica, kršnjem Pravilnika o načinu obavljanja poslova u službi za obezbjedjenje u zavodima za izvršenje krivičnih sankcija i procedurama, propuštanjem dužnosti nadzora, očigledno nesavjesno postupali u vršenju službe, iako su bili svjesni da usljed toga može nastupiti teža povreda prava drugog, koja je i nastupila 4. februara 2024. godine u vidu smrti prekršajnog osudjenika S.B. koji je u tom zavodu izdržavao prekršajnu kaznu.

Pročitajte još

Takođe, očigledno nesavjesno postupanje tiče se i neevidentiranja povreda koje je zadobio S.B. u dnevnom izvještaju i neobavještavanju nadredjenih o tome – navodi se u saopštenju tužilaštva, piše Blic.

Nakon iskaza svjedoka prihvatio krivicu

– U žalbi se navodi da je okrivljeni najprije pokušao da izbjegne odgovornost tvrdeći da kritičnom prilikom nije bio kod kuće i da je petardu bacio njegov unuk, ali je nakon predočavanja iskaza svjedoka prihvatio krivicu, pri čemu je nesporno da su se usljed jake detonacije uplašili i roditelji bebe i sama beba koji su se nalazili u šetnji, što govori o povećanom stepenu odgovornosti okrivljenog koju je sud neopravdano umanjio. Žalilac se poziva na propisani raspon kazne za prekršaj i ocjenjujući da je sud nepovoljno uticao na okrivljenog njenim znatnim umanjenjem u odnosu na zakonski minimum, predlaže da Prekršajni apelacioni sud presudu preinači u smislu žalbenih navoda – stoji u presudi.

Bonus video:

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu