Kola su zbog neprilagođene brzine sletjela sa puta, nekoliko se puta prevrnula i zaustavila udarom u drvo, a vozač je pobjegao.
Do nesreće je došlo sinoć pola sata prije ponoći. Nakon što je izazvao udes, vozač je pobjegao, a u automobilu je ostavio šest povrijeđenih osoba.
Utvrđeno je da je riječ o dvoje maloljetnih i četiri punoljetna državljanina Turske koji na području Hrvatske i Šengena borave nezakonito. Prevezeni su u riječku bolnicu, a težina njihovih povreda još nije poznata.
U blizini mjesta nesreće bio je policijski službenik koji je nekoliko minuta prije udesa uočio dva vozila koja su se udaljila u smjeru bivšeg graničnog prijelaza Požane. Jedno od vozila bio je BMW koji se prevrnuo, a drugo je vozilo nastavilo vožnju prema Sloveniji.
O ovome je obaviještena slovenačka policija zbog sumnje da se u vozilu nalaze osobe koje su učestvovale u protivpravnim radnjama pa su zaustavljeni u Sloveniji.
Policija i dalje traga za vozačem BMW, prenosi Glas Istre.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu