Društvo

NESTABILAN DAN PRED NAMA Nakon jutra sa sunčanim periodima, u BiH stižu kiša i PLJUSKOVI

U Republici Srpskoj i FBiH sutra će biti promjenjivo oblačno vrijeme sa kišom, ali se tokom prijepodneva očekuju i sunčani periodi. Ujutro će biti oblačno vrijeme, slaba kiša padaće na sjeveru i zapadu, dok će na jugu i jugoistoku biti pretežno sunčano, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorloškog zavoda.

NESTABILAN DAN PRED NAMA Nakon jutra sa sunčanim periodima, u BiH stižu kiša i PLJUSKOVI
FOTO: MILAN ILIĆ/RINGIER

Tokom dana preovladavaće nestabilno vrijeme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, jače naoblačenje predveče donijeće više padavina sjevernim i centralnim krajevima.

Jutarnja temperatura vazduha od 10 do 16, na planinama od osam, na jugu oko 18, a najviša dnevna od 14 do 20, na planinama od 10, na jugu oko 23 stepena Celzijusova.

Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, danas preovladava umjerno do pretežno oblačno vrijeme sa kišom u sjevernim i centralnim krajevima.

Temperatura u 14 časova

Bjelašnica osam, Mrakovica 15, Bugojno, Livno i Srebrenica 16, Han Pijesak, Tuzla, Sanski Most i Čemerno 17, Mrkonjić Grad, Sokolac, Ivan Sedlo, Srbac i Šipovo 18, Kalinovik, Donji Vakuf i Bihać 19, Banjaluka, Bijeljina, Višegrad, Gacko, Gradačac i Novi Grad 20, Doboj, Prijedor, Ribnik i Rudo 21, Zvornik 22, Sarajevo i Bileća 24, Trebinje i Neum 25, Foča i Grude 26 i Mostar 27 stepeni Celzijusovih.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu