Društvo

NEVRIJEME ZAHVATILO VIŠE DIJELOVA SRBIJE Poplavljena fabrika u Smederevskoj Palanci

Olujno nevrijeme, praćeno provalom oblaka, grmljavinom, jakim vjetrom i gradom pogodilo je danas poslije podne više dijelova Srbije.

NEVRIJEME ZAHVATILO VIŠE DIJELOVA SRBIJE Poplavljena fabrika u Smederevskoj Palanci
FOTO: FOTO: RINGIER

Jak pljusak praćen grmljavinom i gradom pogodio je popodne Bor. Najprije se čula grmljavina da bi u razmaku od pola sata krenula jaka kiša praćena gradom koja je trajala 15-ak minuta, javlja Blic.

Trenutno nema padavina, ali i dalje grmi.

https://www.facebook.com/dragan.spasic.37/videos/4024768634260054/?t=0

Grad je padao i u Topoli, dok su obilne padavine izazvala bujice na vodotokovima u Gornjem Milanovcu.

Jaki pljuskovi sa grmljavinom i gradom pogodili su Smederevsku Palanku, opštinu Loznica kao i srednji Banat.

Na snimku objavljenom na Fejsbuku vidi se kako kiša lije unutar fabričke hale u Smederevskoj Palanci.

Tamni oblaci nadvili su se večeras i nad Beogradom gde je bilo povremenih pljuskova.

https://www.facebook.com/nikola.zivkovic.39982/videos/10216540988453409/?t=3

Kako se navodi na sajtu RHZM, obačnost koja na području Mačvanskog, Kolubarskog i Zlatiborskog okruga uslovljava intenzivne pljuskove i lokalnu pojavu grada premeštaće se ka Moravičkom i Šumadijskom okrugu.

Meteorolozi nestabilno vrijeme najavljuju i u narednim danima. Do utorka ce biti promjenljivo oblačno, mestimicno sa pljuskovima i grmljavinom, a ponegdje su moguće i nepogode sa velikom količinom padavina i gradom.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu