Svijet

NEĆE VIŠE NA JADRAN "Nikako nije toliko premium i nikada neće ni biti"

Mladić koji je riješio da provede godišnji odmor na poznatom jadranskom ljetovalištu sa prijateljima ostao je u šoku cijenama suncobrana i ležaljki, navodeći za medije kako je za cijenu parkinga koji je platio na Krku, mogao da ljetuje u Grčkoj.

NEĆE VIŠE NA JADRAN "Nikako nije toliko premium i nikada neće ni biti"
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Prije osam godina otišao je iz Hrvatske i ipak se odlučio za ljetovanje na Jadranu. Kaže, nikad više, pa uspoređuje cijene i primjećuje da isti dezodoranas u Hrvatskoj košta 5 evra, u Njemačkoj od dva do tri evra. Samo za parking je platio ‘kao ljetovanje u Grčkoj’, a imao je što za reći i o tuševima za plažu, WC-u, restoranima…

– Do sada smo bili u Turskoj, Grčkoj, Italiji i Španiji i ove godine je bio red na Hrvatsku pošto sam ja jedini Hrvat u grupi. Odlučili smo se za ostrvo Krk jer je aerodrom na samom ostrvu i rent a car je bilo jednostavno za organizovanje. Prvi utisak je bio odličan, rent a car i apartman nedaleko od mjesta Krk je bio izvrstan! – rekao je na početku svoje ispovijesti Hrvat koji se sa gorkim ukusom u ustima vratio sa odmora.

Drugi dan uslijedio “pakao”

Kako je rekao, odatle je sve krenulo nizbrdo.

– Tu je bio i vrhunac našeg ljetovanja. Sve što slijedi je bilo nizbrdo i gore od goreg. Super market bio je prva stanica nakon apartmana, da se kupe osnovne potrepštine. Cijene su nas neugodno iznenadile. Za dezodorans više od 5 evra je jednostavno smiješno. Isti brend i pakovanje u Njemačkoj je dva do tri evra, a u Belgiji 1.7 evro – otkrio je on.

Nastavlja da je flašica vode dva evra te navodi da bi to trebalo biti najviše jedan evro.

Pročitajte još

– Prva iskustva plaže su bila ravno horor filmu. Vela plaža, Baška, Krk. Cijena nekvalitetnih ležaljki i slamnatog suncobrana koji se raspada i u koji udarite glavom svaki puta kada ustajete je 25 evra i to za par od dvije ležaljke i takozvanog suncobrana. Ali to je bio samo početak nedjelje jer smo se šokirali kada smo na isto mesto došli četiri dana kasnije i to u petak, a isti komplet koštao je 30 evra – šokirano prepričava on.

Svaka usluga na plaži se plaća

Kako je rekao, usluge na plaži nema.

Kako je rekao, sve se plaća navodno u kešu, navodeći da je razlog tome što nema nigde vajfaja na plaži, što je normalno na drugim plažama u turističkim zemljama.

– Jer to valjda šteti endemskim vrstama ili nešto tako. To je bio naš zaključak, pa onda ni POS terminal za kartice ne radi na plaže – zaključuje.

Dobro je primijetio da se nakon slane vode valja i isprati malo od soli.

– Može i to jer su tuševi instalirani na plaži, ali samo rade na kovanice od 50 centi i to 30 sekundi! Neki i manje, ovisi kako koji tuš broji sekunde. Ja sam za 50 centi uspio skvasiti malo ruke i ramena – govori on.

Šta ako morate na toalet? Ovaj gost otkriva da može.

-Ali samo za 50 centi u automat, zatim pritisnete dugme i vrata zazuje kao zatvorske ćelije i onda možete unutra – iznosi svoje životopisno iskustvo.

“Dosađivanje sa krofnama i kukuruzom”

Primijetio je usput da je more od 25. juna bilo ledeno, ali dodaje jasno da to nema veze s cijenama koje su oni doživjeli.

– Ležanje na plaži i prženje na suncu nije neometano jer mir nije uključen u tih 30 evra, svakih 20-ak minuta neko vas pita želite li krofne, kukuruz, izlet brodom ili sjemenke. Baš nekako, nostalgično, kao u bivšoj Jugi 79’-te. Cijene u restoranima koji hoće tobože biti fensi i visoke klase, a imaju užasnu poslugu i zarđale stolove su ravne onima na aerodromu u Frankfurtu ili centru Amsterdama. Iduće godine cijene iz Osla se sele u Bašku – pretpostavljam – dodaje on.

A tu je onda i parking i opet cijene…

– Za novce koje smo dali u 6 dana, mogli smo platiti ljetovanje u Grčkoj, vjerovatno. Za dan prosjek je 15 evra. Naravno, sve samo keš, nigdje nema kartica. Postoji aplikacija za mobilni telefon, ali samo za Krk i Bašku jer, ako odete u Punat i platite parking tom aplikacijom, dobićete kaznu baš kao i mi jer to je drugo mjesto i oni imaju svoj parking sistem, a to je naravno samo keš novac. Sve u svemu, naša grupa sastavljena od grčke, američke, turske i hrvatske nacionalnosti odlučila je da nikada više ne doće u Hrvatsku na ljetovanje, jer za te novce se dobije premium usluga na plaži, besplatne ležaljke uz minimalnu konzumaciju pića i besplatne tuševe negdje dalje u drugoj turističkoj zemlji – navodi on.

Za more ipak kaže da “nema govora” – da je stvarno bistro i čisto more, ali da se isto dobije i u drugim državama.

– Hrvatska nikako nije toliko premium i nikada neće ni biti – završava svoju ogorčenu priču, prenosi Danas.hr.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu