Hronika

Nova pucnjava u Sarajevu: Muškarac ranjen u noge

Rukovodilac smjene Treće PU  u Sarajevu sinoć je u 21.30 telefonom obavijestio dežurni Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Kantona Sarajevo da je u ulici Novopazarska, opština Novo Sarajevo, došlo do upotrebe vatrenog oružja kojom prilikom je povrijeđena jedna osoba, saopšteno je iz MUP Kantona Sarajevo.

policija federacija
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Postupajući po ovoj prijavi, patrola policije je izašla na lice mjesta gdje su zatekli V. D. sa povredama u predjelu nogu nanesenim od upotrebe vatrenog oružja.

Pročitajte još

Nakon što su ga ljekari Hitne pomoći ukazali zbrinuli, on je prevezen na KCUS gdje je utvrđeno da je zadobio teške tjelesne povrede koje se ogledaju u frakturi kosti lijeve potkoljenice. Povrijeđeni je hospitalizovan na klinici za Ortopediju KCUS, prenosi Avaz.

– Zbog osnova sumnje da je izvršeno krivično djelo iz člana 172. KZ FBiH / Teška tjelesna ozljeda, o navedenom je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, koji je izažao na lice mjesta i rukovodio uviđajem koji su obavili istražilac Treće PU i kriminalistički tehničari MUP Kantona Sarajevo. Policijski službenici nastavljaju rad na rasvjetljavanju navedenog krivičnog djela, identifikaciji i pronalasku izvršioca – navode iz MUP KS.  

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu