Hronika

Novi detalji horora: U bunaru pronađeno tijelo Hrvata sa dosijeom "Kašikom izvukli beton, pa pronašli kosti"

Tijelo muškarca zaliveno betonom u selu kod Kosjerića u Srbiji prije nešto manje od dvije godine pronašao je vlasnik bunara kada je došao da ga očisti. Prizor koji je tada ugledao zgrozio ga je, pa je odmah pozvao policiju.

Novi detalji horora: U bunaru pronađeno tijelo Hrvata sa dosijeom "Kašikom izvukli beton, pa pronašli kosti"
FOTO: MITAR MITROVIĆ / RINGIER

Srpska policija je sa kolegama iz inostranstva i u saradnji sa Interpolom, uspjela da identifikuje tijelo. Utvrđeno je da se radi o hrvatskom državljaninu, koji je poznat policiji, kako u Srbiji, tako i u Hrvatskoj. Istraga ide u više pravaca, a sumnja se da je Hrvat ubijen.

Tokom iscrpne istrage, policija je razgovarala i sa vlasnikom imanja na kom se nalazi bunar, ali i sa nekoliko mještana Kosjerića.

– Vlasnik bunara je ispričao da mu je nestalo vode, pa je riješio da očisti bunar. On je tada izjavio da je bunar čišćen i godinu dana ranije i da tada nije ničega bilo u njemu. Tijelo u fazi raspadanja pronađeno je na dubini od oko 1,5 metara. Kada je čovjeku nestala voda, on je otvorio poklopac od bunara, a kako nije duboko, vidio je da se nalazi neki beton unutra. Pozvao je komšiju koji je sa kašikom bagera izvukao taj beton i tada su ugledali kosti – rekao je ranije izvor i dodao da je odmah pokrenula istragu.

FOTO: MARINA ĐUKIĆ/RINGIER
FOTO: MARINA ĐUKIĆ/RINGIER

– Tijelo je u tu rupu najvjerovatnije donijeto odnekud i ubačeno je. Preko je sipan beton da se to ne bi vidjelo. Nađene su praktično samo kosti, odjeće nije bilo – rekao je ranije izvor.

Pošto je pronađen leš u fazi raspadanja, oglasio se i predsjednik Mesne zajednice Ševrljuge, Miroljub Milovanović, i rekao da se ovako nešto ne pamti u njegovom selu.

– U pitanju je manji bunar, koji je tu nekada postajao, ali odavno u njemu nije bilo vode. Mještani su htjeli da vide zašto nema vode. Dovezli su mašinu i kada su zakopali, našli su tijelo. Ovo je prvi put u mom selu da se ovako nešto desilo – rekao je zaprepašćeni Milovanović.

Inače, kako smo već objavili, u identifikaciji muškarca, koja je urađena pomoću DNK analize, pomogao je Interpol, kao i informacije dobijene od jedne strane policije.

Pročitajte još

– Identifikovanje ovog muškarca bacilo je novo svjetlo na istragu koja sada ide u više pravaca, a ne isključuje se ni mogućnost da je riječ o kriminalnom obračunu – otkriva izvor:

– Saznanje o kome je riječ dodatno je potkrepilo dosadašnje sumnje da smrt ovog muškarca ima veze sa podzemljem.

Ubijen u ratu klanova

Izvor kaže da istraga ne isključuje ni mogućnost da je Hrvat sa dosijeom ubijen u ratu kriminalnih klanova.

Najvjerovatnije se radi o tome da je on ubijen, bačen u bunar i prekriven betonom kako bi se prikrili tragovi zločina – objašnjava sagovornik i podsjeća:

– Mještani su još u oktobru 2023. godine svjedočili da su nekoliko mjeseci prije nego što je u bunaru zatečen jeziv prizor, primetili crne džipove i automobili sa stranim registarskim oznakama, ali i dronove – podsjeća izvor.

Izvor je dodao i da se očekuje da će srpska policija uskoro u potpunosti da rasvetli smrt muškarca koji je pronađen zabetoniran, prenosi Kurir.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu