Magazin

Novi trend koji može UGROZITI ZDRAVLJE: Djevojke koriste nazalni sprej da bi potamnile (VIDEO)

Najveći pokretač trendova, uglavnom onih bizarnih, danas su društvene mreže.

Novi trend koji može UGROZITI ZDRAVLJE: Djevojke koriste nazalni sprej da bi potamnile (VIDEO)
FOTO: OJ AYURVEDA OFFICIAL/YOUTUBE/SCREENSHOT

Putem njih, brojni mladi pronalaze inspiraciju da isprobaju nove stvari, bilo iz radoznalosti ili jednostavno jer su iste u trendu. Sada je to slučaj i sa sprejom za nos koji služi za samotamnjenje.

Danas, omiljena tajna “dobrog” izgleda kod mnogih žena je preplanulost. Pa tako, i onda kada nemaju priliku da se izlažu suncu, što je prilično opasno, brojne se odlučuju da koriste metode koje su još štetnije za kožu – poput solarijuma, raznih krema i slično.

Posljednji proizvod iz linije za “sunčanje” je nazalni sprej za kojim su poludjele korisnice društvenih mreža širom svijeta.

Prema opisu proizvoda, uprskavanjem u nos, on obećava proizvodnju melanina u koži – uključujući i one sa znatno svjetlijom puti. Takođe, navode da je rezultat najvidljiviji kada se koža dodatno izloži suncu, a sprej je čini i tolerantijom na isto. Konačan rezultat je, ističu, polutrajna preplanulost koja postepeno blijedi, bez potrebe za struganjem.

Na TikToku oznaka #nasalspray sadrži preko 12 miliona pregleda, a brojne korisnice pokazale su da su ovaj sprej već odlučile isprobati.

Pa tako jedna od njih, pokazala je kako ušpricava sprej u nos, dok u pozadini govori kako bi “radije umrla preplanula, nego ružna”.

Još dvije djevojke pokazale su kako isprobavaju sprej, snimivši i rezultat koji im je on dao, no mnogi su zaključili kako nije moguće da se rezultati vide tako brzo.

@thezoereport

Tanning nasal spray @hannahtayy #fyp #foryou #foryoupage

♬ mood – Trevor

Sudeći prema stranici Alur, neki od ovih proizvoda koštaju i do 200 dolara, i to bez da na sebi imaju mnogo informacija, iako su prilično štetni za kožu.

Pročitajte još

Šta treba znati o ovim sprejevima

– U Americi su nazalni sprejevi ili otopine za inhaliranje klasifikovani kao lijekovi što znači da moraju proći kroz postupak prijave novih lijekova kako bi se mogli legalno prodavati – rekla je biohemičarka Krupa Kostlajn.

Mnogi od sprejeva u sebi sadrže dihidroksi-metilkromonil palmitat, sastojak koji pomaže povećati proizvodnju melanina, no Uprava za hranu i lijekove (FDA) nije ga odobrila – što znači, da udisanje ovakvih sastojaka ne preporučuje niti jedan stručnjak, prenosi Klix.

– Nije dokazano kako je sigurno koristiti ove sastojke. Ne znamo ni da li su učinkoviti, a ako vam kažu da morate izaći na sunce kako bi se boja pojavila, onda vjerovatno samo tamnite kao i inače – rekla je dermatologinja Nensi Samolitis.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu