Banjaluka

"MORAMO POŠTOVATI PRAVILA" Žestoka rasprava Stanivukovića i Šukala zbog prve sjednice Skupštine grada (VIDEO, FOTO)

Sekretar Skupštine grada Banjaluka Igor Šukalo je rekao da je Narodna skupština RS domaćin konstitutivne sjednice i da moraju poštovati njihova pravila.

"MORAMO POŠTOVATI PRAVILA" Žestoka rasprava Stanivukovića i Šukala zbog prve sjednice Skupštine grada (VIDEO, FOTO)
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Mediji imaju mogućnost da prate prenos sjednice uživo preko TV Simić, a na kraju zasjedanja može se organizovati pres konferencija u zgradi Gradske uprave – naveo je on, nakon što je medijima zabranjeno da u NS RS prate sjednicu Skupštine grada Banjaluka.

Kaže da postoji mogućnost da se po završetku neke od tačaka dobiju izjave sagovornika ispred NSRS.

Pročitajte još

Nije mogao objasniti kako da novinarske ekipe organizuju svoj rad između redakcija u kojima bi pratili prenos, te dolaska ispred NSRS ako situacija bude zahtjevala da prije završetka zasjedanja pojedini odbornici ili sam gradonačelnik daju izjave.

Rekao je da je juče saznao da mediji neće moći prisustvovati sjednici, ali da on nije ni slao poziv medijima za održavanje Skupstine.

FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

– Najava je poslata, a da se nije pitao sekretar Skupštine – naveo je on.

Kaže je da TV Simić može prisutvovati jer ima ugovor sa Gradom da snima zasjedanja.

Na to mu je Stanivuković odgovorio da su službe Skupštine grada odgovorne za sve.

Žestoka rasprava Draška Stanivukovića i Igora Šukala. Saznajte više: https://srpskainfo.com/novinari-skupstinu-mogu-pratiti-lajv-sukalo-moramo-postovati-pravila-nsrs-foto/

Posted by Srpskainfo.com on Tuesday, January 5, 2021

– Ja ću napustiti sjednicu i neka prva konstitutivna ide bez gradonačelnika. S obzirom da vam je sve nakaradno neka bude i ovo. Nemojte problem prebacivati na bilo koga drugog – rekao je Stanivuković.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu