Predsjednik Boračke organizacije Ugljevika Jovan Marinković istakao je da je pukovnik Jović pomogao srpskom narodu u stvaranju Republike Srpske.

– Pominjanjem pukovnika Milana Jovića, pominjemo i 301 poginulog borca koji su živote dali za opstanak srpskog naroda na ovim prostorima i njegovu sigurniju budućnost – rekao je Marinković.
Na svečanoj akademiji nagrađeni su najbolji literarni radovi.

U konkurenciji osnovnih škola najbolji je rad Katarine Pajić, dok je Zorana Benović osvojila prvo mjesto u konkurenciji srednjoškolaca.
Prije svečane akademije vijenac na Spomen-statuu pukovnika Milana Jovića, koja se nalazi na gradskom trgu u Ugljeviku, položili su članovi njegove porodice, predstavnici Boračke organizacije Ugljevik, lokalne vlasti, kao i poštovaoci lika i djela ovog srpskog junaka.
Pukovnik Milan Jović poginuo je 9. februara 1993. godine u selu Bilalići nadomak Teočaka.
Povodom Vidovdana, krsne slave Vojske Srpske, 28. juna 1993. godine posthumno je odlikovan Ordenom Nemanjića.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu