Svijet

"ON NE GOVORI ENGLESKI" Američki državni sekretar otkrio zašto je Tramp sa Putinom RAZGOVARAO DUŽE nego sa Zelenskim

Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je da je telefonski razgovor američkog predsjednika Donalda Trampa sa ruskim liderom Vladimirom Putinom trajao duže nego njegov razgovor sa ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim zbog toga što su za Putina potrebni prevodioci, dok Zelenski tečno govori engleski.

Marko Rubio
FOTO: GRAEME SLOAN/EPA

Rubio je rekao da je razgovor Trampa i Zelenskog, koji je održan 12. februara, trajao 45 minuta, saopštio je Stejt department, prenijela je “Ukrajinska pravda”.

Tramp je naveo da je njegov razgovor sa Putinom trajao više od sat vremena, dok je Kremlj saopštio da je trajao sat i po.

Pročitajte još

Američki predsjednik u sredu je razgovarao najprije sa Putinom, a potom i sa Zelenskim o hitnom početku pregovora o okončanju rata.

Govoreći o prvom potvrđenom kontaktu sa Putinom od svog povratka u Belu kuću, američki predsjednik je u sredu rekao novinarima u Bijeloj kući da je imao “dug i veoma produktivan” razgovor sa Putinom.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu