Manđone (26) bi trebalo u petak da se pojavi pred sudom na Menhetnu u Njujorku, prenio je Rojters.
On se ranije izjasnio da nije kriv po optužbama za ubistvo i terorizam u državi Njujork, a nalazi se u federalnom pritvoru u Bruklinu u Njujorku.
Federalna tužiteljka Pem Bondi najavila je početkom ovog mjeseca da će Ministarstvo pravde tražiti smrtnu kaznu za Manđonea.
Današnjim saopštenjem kancelarije tužilaštva formalizovana je namjera da se za Manđonea zahteva najteža kazna, navodi Rojters.
Njegovi advokati su saopštili da je najava Bondijeve od 1. aprila predstavljala kršenje protokola vlade o donošenju odluka vezanih za izricanje smrtne kazne.
Manđone je optužen pred američkim federalnim sudom za ubistvo, uhođenje i nošenje vatrenog oružja.
On je osumnjičen za ubistvo Tompsona 4. decembra na Menhetnu, a protiv njega se vodi i odvojen sudski proces na nivou države Njujork.
Američki federalni tužioci pokrenuli su istragu protiv Manđonea krajem prošle godine. Federalna optužba za ubistvo korišćenjem vatrenog oružja podrazumijeva maksimalnu smrtnu kaznu, ukoliko bude osuđen.
Međutim, državne optužbe ne predviđaju smrtnu kaznu.
Tužioci tvrde da je Manđone 4. decembra iz zasjede napao Tompsona ispred hotela Hilton na Menhetnu, kada je Tompson krenuo na konferenciju investitora osiguravajuće kuće na čijem je čelu bio.
Nakon petodnevne potrage, Manđone je pronađen u Pensilvaniji, gdje je uhapšen.
Istražitelji su naveli da je on kod sebe imao ranac u kojem su pronašli pištolj koji odgovara opisu oružja korišćenog u ubistvu, kao i svesku sa zapisima u kojima kritikuje industriju osiguranja.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu